DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
F.Sultan KAR
F.Sultan KAR
Giriş Tarihi : 08-01-2021 17:29

RİZESPOR’U HOHOL ETTİNİZ

 

Selim Denizalp kardeşim “Utanma Pazarı” başlığı altında Rizespor’un halini ortaya koyan bir yazı kaleme almış. İyi günde görünüp kötü günde kaybolanları pek güzel anlatmış. Tebrik ediyorum.

Rizespor; 19 Mayıs 1953 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a ayak bastığı günün yıldönümünde Rize'de kıtlık kurucularının gönlünde genişlik olsa da dar zamanda kuruldu.. Bir limon fidanının satışından elde edilen sembolik gelirle. Şeker çuvalında yapılan formalar yöneticilerin aileleri tarafından yıkandı. Sabunun ateş pahasına olduğu demlerde. Kayyuma kaldı. Kulübün anahtarları valiye teslim edildi. Ama ruhunu hiç kaybetmedi. Bir Zamanlar Yağmur altında maç bileti satan kurucumuz Muharrem Kürkçü'nün mücadelesiyle yol aldı. Rize'de değerli isimler varken İthal Sportif Direktörler çıktı ortaya. Ve geldiğimiz noktaya BAKın yaradan aşkına... Onca imkanlarla imkansızı başaran ortaya varlık gösteremeyen yarım düzüne gol yerken yüzü kızarmayan bir takım koyanlara Selim Denizap şunları söylüyor.

Bu nasıl bir çiftliktir. Ye ye bitmiyor. Bu takımı kuran Sportif direktör Yılmaz Bal utanma pazarına düşse utanmaz, yine pembe masallar anlatır, su yüzüne çıkar. Ama onda kabahat yok beyler. Kabahat Yılmaz’da değil ki. Ona o görevi verenler başta sayın Bakan Osman Aşkın Bak olmak üzere diğer Rize’nin üst aklı size de harbiden yazıklar olsun. Koskoca spor Bakanlığı yapmışsın, Ülkemizi uluslararası platformda üst düzey vekil olarak temsil ediyorsun Sayın Bak (Selim küçük harfle yazmış ben büyük yazayım BAK), bu transferler yapılırken, bu paralar boşa akarken sen iyi günde görünüyorsun, kötü günde ise yoksun. Bu Rizeliyi aptal mı sanıyorsun Sayın Bakan. Her bir Rizeli bu takımın ana sigortası senin olduğunu biliyor. Hadi Rizeliyi enayi yerine koydun, SAYIN Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı neden her dönem üzüyorsun, alınan tarihi yenilgiler sonrası canını sıkıyorsun. O paraları bu kulübe aktarırken, bu paralar neden 3 – 5 menajerin çöp bile sayamayacağım transferlerine gider, ayıptır, günahtır ! Son söz Rizespor’u yönetenlere, o koltuklara oturanlara.Her fani zamanı geldiği zaman ölecek ve el kadar mermer parçası üzerine iki satır yazı yazılacak.Yeter artık, gerekeni yapın ve daha fazla Rizeliyi üzmeyin. Sap oynamaya çoktan başladı, keser heran çıkabilir! Bu Rizelinin artık tahammülü kalmadı bilesiniz…

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA