RİZE
Giriş Tarihi : 17-02-2021 12:05   Güncelleme : 17-02-2021 12:05

Rize’de İlk Organik Anzer Balı Üretildi

Rize’de arıcılık faaliyetinde bulunan Anzer Balı üreticisi Hüseyin Topal, Organik Anzer Balı üretti.

Rize’de İlk Organik Anzer Balı Üretildi

Rize’nin Derepazarı ilçesinde 20 yılı aşkın süredir süredir arıcılık faaliyetinde bulunan Hüseyin Topal, Dünyaca ünlü Anzer Balının organik üretimini gerçekleştirdi. Topal, önümüzdeki yıl Organik Anzer Balına ilave olarak organik polen ve organik toz propolis üretmeyi hedefliyor.

Rize Tarım ve Orman İl Müdürlüğünün Organik Tarım Eğitimleri neticesinde Organik Tarım Bilgi sitemine kayıt olarak 2019 yılında 220 adet kovanda organik arıcılık yapmaya başlayan Hüseyin Topal, yaptığı açıklamada, "Üretimini gerçekleştirmiş olduğum organik Anzer Balına yurtiçi ve yurt dışından yoğun bir talep oldu. Kilogramını 1500 liradan satışa sundum. Dünyaca ünlü Anzer balının ilk defa organik olarak üretimini yapmış olmaktan çok mutluyum. Bu çalışmalarım esnasında yardımlarını ve psikolojik desteklerini benden esirgemeyen Tarım ve Orman İl Müdürlüğü çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte hayalim arıcılık faaliyetinde bulunan yakın arkadaşlarımın da bu işe başlamasıyla ekip olarak organik arıcılığı yaygınlaştırmaktır” dedi.

Rize Tarım ve Orman İl Müdürü Murat Genç ise;  ilk organik Anzer balı üreten Hüseyin Topal'a yapmış olduğu emeklerinden dolayı teşekkür ederek, kendisine ve organik tarıma gönül vermiş tüm üreticilere İl Müdürlüğünün kapılarının sonuna kadar açık olduğunu ve her zaman çiftçileri destekleyeceklerini söyledi.

Organik Anzer Balı üreticisi Hüseyin Topal iletişim için telefon: 0535 635 07 60