SİYASET
Giriş Tarihi : 22-11-2020 08:55   Güncelleme : 22-11-2020 08:55

Rize İYİ Parti'de Neler Oluyor?

İyi Parti Rize İl Başkanı Ayşegül Özyanık ile Güneysu İlçe Başkanı Ali Rıza Öztürk arasında fetöcü tartışması Rize yönetiminde görevden almalara neden oldu.

Rize İYİ Parti'de Neler Oluyor?

Geçtiğiğimiz gün Güneysu İlçe Başkanının sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımın ardından İyi Parti Rize’de karışıklık meydana geldi.Bugün öğleden sonra olağan üstü toplanan İyi Parti Rize İl teşkilatı İl Başkanı Özyanık hakkında çıkan Fetöcülük iddialarına yanıt vermezken, il divan kurulunda görevden almalara gitti.

5 Temmuz 2020 tarihinde gerçekleşen İyi Parti Rize İl Kongresinde İl Başkanı Ayşegül Özyanık’ı destekleyen ve kazanmasında büyük katkıları olan kongrenin ardından İyi Parti Rize İl yönetiminde aktif rol alan Divan Kurulu üyesi ve Stk’lardan sorumlu il başkan yardımcılığı görevini yürüten Mehmet Yılmaz’ı görevinden aldı.

Görevde alınma nedeni ise Güneysu İlçe Başkanlığı görevinde bulunan ve hakkında partiden ihraç talebi olan Ali Rıza Öztürk’ün ihraç kararına imza atmayıp red etmesi neden gösterildi.

Mehmet Yılmaz geçmişte 25. Ve 26. dönem DSP Rize Milletvekili adayı olmuştu. İyi Parti Rize İl Başkanı Özyanık’ın geçmişte de kendisinin kararlarına muhalif olanları partiden ihraç ve tasfiye girişimleri olduğu bilinenler arasında.