Haftanın kapanış maçlarında Trabzonspor, Kasımpaşa ile golsüz berabere kalırken, Medipol Başakşehir, Demir Grup Sivasspor'a İstanbul'da 2-0 mağlup oldu.
Medipol Başakşehir'in mağlubiyetiyle birlikte ligde yenilgisiz takım kalmazken, sezona istediği gibi başlayamayan Demir Grup Sivasspor ilk galibiyetini aldı.
Haftanın en gollü mücadelesinde ise Fenerbahçe, VavaCars Fatih Karagümrük'ü Kadıköy'de 5-4 mağlup etti.
Sonuçlar
Spor Toto Süper Lig'de 9. hafta maçlarının sonuçları şöyle:
Gaziantep FK-Adana Demirspor: 1-1
İstanbulspor-MKE Ankaragücü: 1-2
Fraport TAV Antalyaspor-Arabam.com Konyaspor: 1-1
Bitexen Giresunspor-Beşiktaş: 0-1
HangiKredi Ümraniyespor-Yukatel Kayserispor: 2-2
Atakaş Hatayspor-Corendon Alanyaspor: 1-0
Fenerbahçe-VavaCars Fatih Karagümrük: 5-4
Trabzonspor-Kasımpaşa: 0-0
Medipol Başakşehir-Demir Grup Sivasspor: 0-2
Puan durumu
Spor Toto Süper Lig'de 9. hafta maçlarının ardından oluşan puan durumu şöyle:
O G B M A Y Av. Puan
1.ADANA DEMİRSPOR 9 5 3 1 17 10 7 18
2.BEŞİKTAŞ 9 5 3 1 17 10 7 18
3.ARABAM.COM KONYASPOR 9 5 3 1 10 3 7 18
4.FENERBAHÇE 8 5 2 1 25 10 15 17
5.MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK 8 5 2 1 11 3 8 17
6.GALATASARAY 8 5 2 1 9 5 4 17
7.TRABZONSPOR 9 5 2 2 13 11 2 17
8.YUKATEL KAYSERİSPOR 9 4 1 4 12 9 3 13
9.KASIMPAŞA 9 4 1 4 8 15 -7 13
10.GAZİANTEP FUTBOL KULÜBÜ 9 3 3 3 14 12 2 12
11.CORENDON ALANYASPOR 9 2 3 4 11 17 -6 9
12.BITEXEN GİRESUNSPOR 8 2 2 4 6 10 -4 8
13.İSTANBULSPOR 8 2 2 4 7 13 -6 8
14.MKE ANKARAGÜCÜ 8 2 1 5 9 14 -5 7
15.DEMİR GRUP SİVASSPOR 9 1 4 4 8 13 -5 7
16.FRAPORT TAV ANTALYASPOR 8 2 1 5 9 15 -6 7
17.ATAKAŞ HATAYSPOR 8 2 1 5 5 11 -6 7
18.VAVACARS FATİH KARAGÜMRÜK 8 1 3 4 13 17 -4 6
19.HANGİKREDİ ÜMRANİYESPOR 9 0 3 6 7 13 -6 3
10. hafta
Spor Toto Süper Lig'de 10. hafta karşılaşmalarının programı şöyle:
14 Ekim Cuma:
20.00 Corendon Alanyaspor-Fraport TAV Antalyaspor (Kırbıyık Holding)
15 Ekim Cumartesi:
14.30 VavaCars Fatih Karagümrük-Atakaş Hatayspor (Esenyurt Necmi Kadıoğlu)
17.00 Kasımpaşa-Adana Demirspor (Recep Tayyip Erdoğan)
20.00 Arabam.com Konyaspor-Gaziantep FK (Medaş Konya Büyükşehir Belediye)
20.00 Yukatel Kayserispor-Galatasaray (Büyükşehir Belediyesi Kadir Has)
16 Ekim Pazar:
17.00 Medipol Başakşehir-İstanbulspor (Başakşehir Fatih Terim)
20.00 Beşiktaş-Trabzonspor (Vodafone Park)
17 Ekim Pazartesi:
20.00 Demir Grup Sivasspor-Bitexen Giresunspor (Sivas 4 Eylül)
20.00 MKE Ankaragücü-Fenerbahçe (Eryaman)