SİYASET
Giriş Tarihi : 28-02-2021 13:28   Güncelleme : 28-02-2021 13:37

Kılıçdaroğlu: "O herkesin 'Erbakan Hoca'sı idi"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi’nin düzenlediği Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı anma programına katılarak "O herkesin 'Erbakan Hoca'sı idi" dedi.

Kılıçdaroğlu:

Saadet Partisi’nin " Erbakan Haftası"nda düzenlediği Milli Görüş Hareketi’nin merhum lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı anma programı yoğun bir ilgiye sahne oldu. Programa katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "O herkesin 'Erbakan Hoca'sı idi" dedi.

Yaşanabilir bir Türkiye teması ile düzenlenen anma programının ülkemizin kardeşliğine katkı sunacağını belirten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bir cumhuriyet çocuğu olan Erbakan Hoca, hem destekçilerinin hem de karşıtlarının ‘Erbakan Hoca’sı idi” dedi. Yaşanabilir bir Türkiye’nin ortak özlemleri olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, “Yaşanabilir bir Türkiye oluşturmanın şartı kimseyi kendimize benzetmemek, kendimizin de başkalarına benzememesidir. Tıpkı farklı notaları bir araya getiren bir orkestranın icra ettiği bir ezgi gibi. O ezgi, düşünce ve ifade özgürlüğü, inanç hürriyetini, medya özgürlüğü ve güçler ayrılığıdır. O ezgi, hiçbir çocuğun yatağa aç girmemesidir. O ezgi, adaletin ve hakkın herkese eşit olarak uygulanmasıdır. İnanıyorum ki o ezgi, bugün bu salonda yeniden seslendiriliyor” diye konuştu.