FUTBOL
Giriş Tarihi : 18-11-2020 09:19   Güncelleme : 18-11-2020 09:19

Bu Bölgenin İnsanı olarak Trabzonspor tarihinde yer almak istiyorum

Trabzonspor teknik Direktörü Rizeli Abdullah Avcı, Bu bölgenin insanı olarak Trabzonspor’ un tarihinde var olmak istediğini belirtti. Avcı, “Trabzonspor’da başarılı olup tarihe geçmek istiyorum” dedi

Bu Bölgenin İnsanı olarak Trabzonspor tarihinde yer almak istiyorum

 

 

Ben de iddialı olduğum için zaten şu an buradayım. Ekip çalışmasına inanan, futboldaki her yeni gelişmeyi takip eden, yardımcıları ile beyin fırtınası yapan, grup enerjisini oluşturan şeyleri, eğer bunlar sırsa böyle açıklayabilirim. "Dingin Denize Değil, Karadeniz'in Dalgalı Fırtınasına Çıktım"

Trabzonspor’umuzun başarısı için buradayım. Dingin denize değil, Karadeniz'in dalgalı fırtınasına çıktım. 6 numara mı, 8 numara mı lazım, buna yaptığımız çalışmaların sonunda karar vereceğiz. Yapmamız gereken, bu hafta itibariyle kazanma alışkanlığına başlamak. Eğer bunu halledersek diğer işlerin daha çabuk ilerleyeceğini düşünüyorum.

"Teknik Direktörün Hakem Üzerinden Konuşması Doğru Değil"

Hakemler ile ilgili ben saha içinde kalmayı tercih ediyorum. Bununla ilgili zaten yönetim ve siz basın konuşursunuz. Hakemlik ile ilgili, yönetim ile ilgili işin o tarafına bugüne kadar hiç girmedim. Bir teknik direktörün hakemler üzerinden konuşmasının doğru olmayacağını düşünüyorum. Benim hakemden şikayetçi olduğum gün, oyuncum kötü oyununun arkasına sığınıyor. Oyuncu, nasıl olsa hakem kötüydü diyor. Ben neden kaybettiğimize odaklanacağım. Gerekirse yönetimimiz işin o tarafına uğraşırlar.

"Öne Geçen Takım 32 Puan Kaybediyorsa Takım Savunması Başarılı Değildir"

Öne geçen bir takımın 32 puan kaybetmesini 'takım savunması başarılıydı' diye yorumlayamazsın. Bunun 3'te 1'i olsaydı, Trabzonspor ligi daha farklı bitirebilirdi. Önemli olan beraber savunma yapabilmek. Benim ve Trabzonspor' un önceliği maç kazanarak genç oyuncuların önünü açmak. İzleme komitesi ile toplantım olacak. Onların düşüncelerini alacağım. Tespitlerimizi yapıp, onlar üzerinde çalışmalarımızı yapacağız. Hakan'dan da, Cafer'den de tüm genç oyunculardan haberim var.

"Alttan Oyuncu Çıkartabilirsek Mutlu Olacağım" 

Abdülkadir Ömür dünden itibaren takımla beraber çalışıyor, iyi gidiyor. Kendisiyle konuştum, gayet iyi. Bir aksilik olmazsa hafta sonu bizimle olacak. Abdülkadir ilk resmi maçını bana karşı oynamıştı. O gün İstanbul'daki maçta çok hoşuma gitmişti. Gelişerek devam ediyor. Uğurcan'ı da gelmeden önce çok beğeniyordum. Trabzonspor kaynağında böyle futbolcular var, bunu senelerce biliyorum. Her gittiğim takımda Trabzonsporlu takım arkadaşlarım var. Alttan oyuncu çıkartabilirsek bu beni daha mutlu edecek.

"Beni Heyecanlandıran Trabzonspor'un İsmi Ve Markasıdır"

Hayatım insanlara sevgi, saygı ve çalışma ile geçti. Trabzon'a ne zaman geldiysem bu saygıyı gördüm. Başka şehirlerde de gördüm. Ben işin bu tarafına bakıyorum. %100 herkes Abdullah Avcı'ya destek veremez. Dünyanın hiçbir yerinde bu olamaz. Şampiyonluğu yok, başarısı yok gibi algılara da düşmemek lazım. Türk futboluna ne kazandırmışım, Türk futbolu bana ne kazandırmış bunlara bakmak lazım. Bu 9 aylık süreçte çalışmadım, beni tekrar bu işe çeviren, heyecanlandıran Trabzonspor'un ismidir, markasıdır. Taraftarların vereceği güç bizi ileriye taşıyacak. O yüzden hep bize inanmaya devam etsinler.

 "En Büyük Dileğimiz Bu Dönemi Az Hasar İle Geçmek"

 Futbol oynanacak, futbolun olması lazım. Biz sağlık ekibi ile organize olarak bu hastalıktan mümkün olduğunca uzak olmamız gerek. Dünyada ilk kez böyle bir durumla karşı karşıyayız. Fransa geçen sene ligini iptal etti, takımı Şampiyonlar Ligi'nde final oynadı. Herkesin ilk kez yaşadığı bir durum bu. Sakatlanma istatistikleri, zamanlaması bunların hepsini çalışarak takip edeceğiz. Haftada 3 maç oynayacağımız dönemler olacak. Bu dönemi az sakatlık, az hasar ile geçmek en büyük dileğimiz. Taraftarların olmaması bir eksiklik olacak. Taraftarın varlığı bile oyuncunun koşu temposunu arttırabiliyor. O yüzden Trabzonspor taraftarı bu açıdan çok farklıdır. Yanımızda olmasalar bile desteğini bizlere hissettireceklerini düşünüyorum.

"Önce Kazanma Alışkanlığı Yakalamalıyız"

Bu bölgenin insanıyım ve her şeyi çok net biliyorum. İmza attığım günden beri Trabzonspor teknik direktörü olduğumun değerini hissettim. Maç kazanarak başladığımızda şehrin havasının ne kadar değişeceğini biliyorum. Kazanma alışkanlığını yakaladıktan sonra devre arası bir kahvaltı yapar, tekrar konuşuruz. Ama önce kazanma alışkanlığını yakalayalım.

 "Birçok Takımdan Teklif Aldım"

Trabzonspor herkese teknik direktörlük teklifi etmez. Bir kere buraya gelmek büyük heyecan yaratıyor. Hem başkana hem yöneticilere çok teşekkür ediyorum. Antalyaspor değil konu, birçok takımdan teklif aldım ama Trabzonspor'dan teklif aldığınızda heyecandan uyuyamazsınız.

 "Her Hafta Hamle Oyuncularımız Değişebilir"

 Hamle oyuncularımız her hafta değişebilir. Bir haftada 3 maç olacak, ara yok, sakatlıklar olacak. Bunu minimuma çekmek zorundayız. Siz toplantı yaptığınızda odaya birisinin girmesini ister misiniz? İstemezsiniz tabii. Kanun değil de ben düzenli hayatı seven bir insanım ve kulübümde de bir düzen isterim. Her şey düzenli olduğunda zaten bunun karşılığını alıyorsunuz.