DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Ali KALENDER
Ali KALENDER
Giriş Tarihi : 27-01-2021 09:57

RİZELİ ONKOLOJİ HASTANESİNE DOKTOR İSTİYOR

 

 

Kanser vakalarının Karadeniz bölgesinde yoğun olduğu bir gerçek. Karadeniz bölgesinde bu tür vakaların yoğun görüldüğü illerden biri de maalesef Rize ilimiz dir. Yıllarca Rize de bu hastalıkla mücadele veren aileler hastalarını farklı illerde tedavi ettirebilmek için uğraş verdiler. Kanser hastalığı nı anlatmamıza gerek yok. Her ailede olmasa da her akrabanın içinde mutlaka bir veya iki kanser hastası var ve bu hastaların hangi koşullarda hayatlarını idame ettirmeye çalıştıkları malum. İmkanı olan var olmayan var, hastasını farklı illere taşıyan var taşıyamayan var veya imkansızlık içerisinde zorla bu mücadeleyi verenler var.

Rize ilimize de Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi bünyesinde onkoloji hastanesi açıldı ve gerçekten Rizeli buna haklı olarak inanılmaz derecede sevindi. Çünkü hasta çoktu ve herkes dertliydi. Bu hastana birçok kişinin derdine derman olacak azda olsa yaşadıkları sıkıntıları hafifletecekti. Bu nedenle böyle bir hastanenin Rize ye yapılacağı haberi duyulduğunda yediden yetmişe herkes mutlu oldu. Bu hastaneyi Rize ilimize kazandıran başta Türkiye Cumhuriyeti Devlet Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzeri emeği ve katkısı olanlara bütün Rizeli müteşekkir dir. Onkoloji hastanemiz teknolojik olarak gerçekten donanımlı. Konsept olarak iç açıcı ve nezih. Kemoterapi ünitelerinde sanal gökyüzü oluşturulmuş hastalar daralmadan, sıkılmadan ilaçlarını alabiliyor. Bunlar güzel şeyler ve düşünenlere, gerçekleştirenlere yine müteşekkiriz. Her şey yolunda!

Ancak yolunda gitmeyen bir şeyler de var. Bir Rizeli olarak Rize Sivil Toplumunun bir bireyi olarak ve binlerce kanser hastasının duygu ve düşüncelerini Şehrimiz adına dile getirmek te insanı görevimiz dir.

Önce şunu samimiyetimle ifade edeyim ki Sayın Cumhurbaşkanımızın Rize de yolunda gitmeyen işlerle ilgili kesinlikle haberi yoktur. Haberi olsa hele sağlık gibi bir alanda bu şehirde hemşerilerinin sıkıntı çektiğini bilse bu sorunu çözmeme gibi bir durum asla ve asla olamaz buna kesinlikle Rizeliler olarak eminiz.

Şimdi Sayın Cumhurbaşkanımız sayesinde bu şehirde söz sahibi olanlar. Konuştuğunda mangalda kül bırakmayanlar. Acaba Rize Eğitim ve Araştırma hastanesi onkoloji bölümünde doktor sıkıntısı yaşandığını biliyorlar mı. Mutlaka biliyorlardır çünkü bu defalarca gündeme getirildi. Evet onkoloji hastanemiz var, son teknoloji cihazlarımız da var, sanal gök yüzü olan ünitelerimiz de var. Ancak hastanemizde daimi Onkoloji doktorumuz yok. Burada tedavi olacak olan hastalarımız her geldiğinde başka doktorla karşılaştığı için kendilerine farklı şehirlerde alternatif aramaya çalışıyorlar. Aylık, iki aylık görev için gelen doktorlarda haklı olarak hastalara falan ile gidin bir ay sonra ben yoğum sizi daimi takip edemeyeceğim daimi takip edecek bir doktor bulun kendinize diyerek hastalara yardımcı olmaya çalışıyorlar. Allah aşkına bu ağır hastalığın pençesine düşen ve çaresizlik içinde derdine derman arayan hastaların sesine kim kulak verecek. Başta vekillerimizden ve bu konuda yetkili olan her kimse onlardan onkoloji hastanemizin doktor sorununu çözmelerini istiyoruz. Bu hastalar için büyük bir sorundur ve bu sorunun giderilmesi elzem dir.

 Yerel deki ilgisizlik sebebi ile Sağlık konusunda ülkemizde devrim yapmış Sayın Cumhurbaşkanımızın bu hizmet ve başarısını kimsenin gölgelemeye hakkı yoktur.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA