DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Ceyhun KALENDER
Ceyhun KALENDER
Giriş Tarihi : 22-02-2021 09:50

Okullarda Kullanılmayan Bilgisayar Ve Tabletler Öğrencilere Verilsin

 

Deniz kenarında yürüyüş yapan bir adam, kumların üzerindeki denizyıldızlarını toplayıp denize atan bir kadın görür ve yanına yaklaşarak ne yaptığını sorar. Kadın: "deniz çekilince denizyıldızları güneşte kuruyacaklar, onları denize atıyorum" der. Adam: "binlerce kilometre sahil, milyonlarca denizyıldızı var, birkaç tanesini kurtarman neyi değiştirir?" diye sorar. Kadın bir denizyıldızını denize atar ve " Bak onun çok şey değişti" der.

Bilindiği üzere uzaktan eğitim sürecinin başlamasıyla birlikte öğrencilerin canlı derslere bağlanabilmesi ile ilgili internet, tablet, bilgisayar konusunda önemli sorunlar yaşandı ve yaşanmaya da devam ediyor.

Geride bırakılan süreçte Sayın Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 1 milyon 600 bin öğrencimizin uzaktan eğitime iştirak edemediği tespitinde bulunmuştu.

Uzaktan eğitim araçlarına sahip olamayan bir öğrenci dahi olsa bizim için çok önemlidir.

Geçtiğimiz yıllarda bakanlık Fatih projesi kapsamında ücretsiz yüz binlerce tablet dağıtmıştı. Oysa bugün öğrencilerimizin bu tabletlere daha çok ihtiyacı vardır. Demek ki, ülkemizin bilgisayar ve internet imkânından yoksun öğrencilerimize bu araç gereçleri ücretsiz temin etme gücü vardır.

Hatta uzaktan eğitim sürecinde bakanlığın öğrencilere 500 bin tablet dağıtma projesi de vardı. Bu tabletlerin dağıtıldığı söyleniyor. Doğrusu ne kadar tablet dağıtıldığı ve bu haktan kimlerin faydalandığı konusunda bir bilgim yok.

Ancak bir nebze de olsun katkı sağlaması düşüncesiyle bir öneri getiriyoruz. Okullarda kullanılmayan bilgisayar ve tabletler uzaktan eğitim süresince öğrencilere verilsin!  Ayrıca evinde kullanılmayan bilgisayar ve tableti olanlar da bu kampanyaya destek versinler.

Uzaktan eğitimden faydalanamayan yüz binlerce öğrenciyi düşündüğümüzde bu katkı çok küçük gibi görünse de, okyanus kıyısında denizyıldızı toplayıp okyanusa atan kadının ifadesiyle, bu imkâna kavuşan her öğrenci için çok şey değişecektir.

Evet, bir kere daha tekrar edecek olursak; okullarda ve evlerde kullanılmayan bütün bilgisayar ve tabletler öğrencilerin hizmetine sunulsun.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA