DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Deniz VARLI
Deniz VARLI
Giriş Tarihi : 20-03-2021 12:44

İKTİDARIN YÖNETEMEME KRİZİ2011'de TBMM'deki bütün partilerin ortak kararı ile yürürlüğe giren 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun, 20.03.2021 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yürürlükten kaldırıldı.

Bahçeli İstanbul Sözleşmesi'ni savunmuştu

Pınar Gültekin cinayeti sonrası İstanbul Sözleşmesi’nin kaldırılması yönündeki tartışmalar üzerine değerlendirme yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 22.07.2020'deki demecinde "6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Şiddetin Önlenmesine Dair Kanunun eksiksiz ve tam olarak uygulanması lazım. Kadın cinayetlerine sıfır tolerans göstermeliyiz." demişti.

Soru şu: TBMM'nin çıkardığı yasanın Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile yürürlükten kaldırılması Anayasa'ya göre mümkün değilken ve AYM'nin bu Kararnameyi iptal edeceği ortada iken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul Sözleşmesini yürürlükten kaldıran Kararnamesi ne anlama geliyor?

Bunu; AKP'nin İstanbul İl Başkanı tercihi, Erdoğan'ın Asiltürk ile görüşmesi, müjde diye önceden duyurusu yapılan ve fiyasko ile sonuçlanan Gare operasyonu, Ayasofya imamının siyasi içerikli açıklamaları, Fidan'ın AYM üyeliğine seçtirilmesi, Danıştay'ın Andımız kararı, Yargıtay'da HDP'ye kapatma davası açılması konularından bağımsız düşünmek hata olur.

İktidar ortakları arasındaki salvolar, AKP içerisindeki ayak oyunları, ekonominin dibe vurması, pandeminin yönetilememesi...
Kısacası iktidar yönetememe krizi ile karşı karşıya. Bundan çıkış yolu arıyor ama bütün yolları tüketti. Panikle attığı her adım daha çok hata yaptırıyor. Ülke daha fazla vakit kaybetmeden, halk iyice sefalete sürüklenmeden sandık milletin önüne salimen gelmelidir. Muhalefetin bütün konsantrasyonu bu yönde olmalı, üzümün çöpü armudun sapı demeden bu rezaletten ülke kurtarılmalıdır.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA