DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Ali KALENDER
Ali KALENDER
Giriş Tarihi : 02-01-2021 10:54

AYASOFYA HAKKIN BATILA GALEBESİNİN SEMBOLÜ DUR

2020 yılını bitirdik 2021 yılına merhaba derken birde ne görelim. Hakkın batıla galebesi olan Ayasofya-i kebir camiinin açılışı esnasında kinlerini kusamayanlar, anlaşılan 4,5 ay bekleyip yılın ilk günü gazete manşetlerinde Ayasofya nın açılışını 2020 yılının felaketleri arasında göstererek içlerindeki ihaneti kusmuşlar. Evet! Hakkın batıla galebesi dedi merhum Başbakanımız Prof. Dr. Necmettin Erbakan.

Hz. Fatih Sultan Muhammet Han İstanbul’u feth ederek sadece bir çağı kapatıp başka bir çağı açmamıştır. Hilal ile haçın mücadelesinde hilal, haç’a, Hak da Batıla galip gelmiştir. Hakkın batıla galip geldiğinin sembolü olarak da Ayasofya yı kiliseden Camiye çevirip Rahmanın kullarına ibadete açmıştır. 478 yıl kapıları ibadete açık olan bu kutlu mabedin kapılarına zincir vuran Hakkın Batıla galebesini içine sindiremeyen zihniyettir.

Bu zihniyet 478 yıl ibadete açık olan kutlu mabedin kapılarına 1931 de zincir vuran ve 1934 de çıkardıkları kanunla onu müzeye çeviren zihniyettir.  Daha açık ifade etmek gerekirse 1453 den bu güne Payitahtımızı yeniden ele geçirip Bizans hülyaları ile yaşayan dahili düşmanlar dır. İstanbul’u Müslümanların elinden alamayacaklarını anlayınca Ayasofya’yı Müslümanların elinden alanlardır.

Anadolu nun imanlı gençliği Fatihin has torunları 89 yıllık esaret boyunca Ayasofya nın zincirlerini kırmak onu esaretten kurtarmak için her platformda mücadelesini vermiş, Fethin her yıl dönümünde caminin önünde fetih Namazı kılmak için kıyama durmuş ve her geçen yıl safları sıklaştırarak bu güne gelmiştir.

Yıllardır verilen mücadele meyvelerini vermiş, Danıştay Ayasofya’yı müzeye çeviren Bakanlar kurulu kararnamesini iptal etmiş, bu iptal üzerine Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bir kararname ile Ayasofya nın yeniden ibadete açılmasına kara verdiğini açıklayarak zincirler kırılmış ve Ayasofya özgürlüğüne kavuşmuştur.

Şimdi Bizans hülyaları ile yaşayanların hazımsızlığı Ayasofya’nın ibadete açılması değil fethin gerçekleşerek Kostantinopolisin İstanbul olması ve İslam’ın sancağını bağrında taşıması dır.

Ayasofya Peygamberimiz SAV efendimizin müjdesi, Müslümanların namusu dur. Bize düşen aslı görev ise bu namusa ve ecdadın mirasına sahip çıkarak Bizans hülyaları ile yaşayanlara bu emellerine asla ulaşamayacaklarını, bu zevki asla tadamayacaklarını hissettirmek tir. Buda İmanlı, İnançlı, Ahlaklı, Namuslu, Vatanına, Milletine, Bayrağına ve mukaddesatına bağlı nesiller yetiştirmekle mümkün dur.

Bu gün birilerinin çıkıp 2020 yılının felaketleri arasında Ayasofya’yı göstermesi içlerindekini dışa kusması dır.

 Bizim için ise 2020 yılının en şerefli en kıymetli hadisesi

-Zincirler kırılarak esarete son verilmesi dir.

- Müslümanların elinden alınan Ayasofya’nın yeniden geri alınması dır.

 Ayasofya-i Kebir camiinin minarelerinden yeniden ezanların okunması dır.

- Rahmanın kullarının alınlarının o kutlu Mabedde yeniden secdeye varmasıdır

- yeniden Hakkın Batıla Galebesinin sembolü olmasıdır.

Vesselam.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA