RİZE
Giriş Tarihi : 24-06-2022 13:50

"Yeter Artık Üreticisinin Yakasından Düşün"

Memleket partisi il başkanı muhittin bayrak Yaptığı yazılı açıklamada "yeter artık üreticinin yakasından düşün" diyerek RTB başkanı Mehmet Erdoğan’a sert tepki gösterdi.

Bayrak: “Rize milletvekili Hayati Yazıcının çay kanunu taslağı konusundaki açıklaması ardından zaman kaybetmeden tepkimizi ortaya koyarak bu kanun taslağının içinde üretici lehine hiç bir maddenin yer almadığı, bu kanun taslağının Çaykur’u pasifize ederek çayın devlet kontrolünden çıkartılmak amacı taşıdığı ve özel sektör patronlarının kendi çıkar amaçlarına hizmet ederek, adeta kendilerinin çalıp kendilerinin oynadığını ayrıntılarıyla dile getirmiştik. Bıkmadan, usanmadan tekrarlıyoruz TBMM sunulan çay kanun taslağı kesinlikle kabul edilemez niteliktedir. Sevgili üretici hemşerilerime tekrar bu kanun taslağının çay kanun taslağı değil olsa olsa özel sektör baronlarını koruma kanun taslağı olduğunu hatırlatmak isterim. Hazırlanan bu kanun taslağını asla kabul etmiyoruz. Çay kanununu adı altında çıkarılacak bu kanunu çay emekçileri adına ret ediyoruz. Çayda belirleyicinin çaykur olmasını istiyoruz. Bu taslağın ise Çaykur’u tamamen saf dışı bırakma teşebbüsünden başka bir anlam taşımadığını biliyoruz. “Diyerek sözlerine şöyle devam etti.

 "Çay emekçisi hemşerilerim lütfen dikkatlerinizi bu konu üzerine çekiniz bu duruma yüksek sesle itiraz ediniz. Duyarlı Üreticileri kutluyorum çünkü tepkilerini yüksek sesle dile getirdiler, taslağı okuyunca bizlerin ne kadar haklı olduğu gördüler, fakat bu tepkilerin bütün üreticiler tarafından tek yürek olarak gösterilmesi önemlidir. Yıllar önce buna benzer çay kanunu taslağına nasıl tepkinizi koyup taslağın geri çekilmesine mecbur bıraktırdıysanız inanın tepkiler devam ettikçe yine bu kanun taslağını geri çekmeye mecbur bırakacaksınız."

" Mehmet Erdoğan üreticiyi hala kandırabileceğini zannediyor"

"Üreticinin menfaati için bir madde bile olmayan bu kanun taslağının;  çayı bitiren, çayı Çaykur’un kontrolünden uzaklaştıran diğer maddelerini kendileri koymamış gibi gelen tepkiler üzerine sadece yaş çay fiyatını ulusal çay konseyi belirleyecek noktasında bir açıklama yapmaya çalışmış, lakin onu da yüzüne gözüne bulaştırmıştır. Kısaca Erdoğan biz sadece fiyat konusunda öneride bulunacağız fakat fiyatı tarım bakanlığı belirleyecek ve açıklayacaktır diyerek komik bir cümle kurmuştur."

"Erdoğan anlattıklarına kendin inanıyor musun" ?

"Erdoğan bu anlattıklarına üreticilerin inanacağını mı zannediyorsun? Erdoğan anlattıklarınla topu bakanlığına atarak sizlerin aklanacağını mı düşünüyorsun" ?

 "Erdoğan bırak artık bu Ali, Cengiz oyunlarını bu millet bu laf salatalarını yemez, üreticileri kandırdığını zannediyorsun fakat sadece kendini kandırıyorsun."

 

 

AdminAdmin