RİZE
Giriş Tarihi : 07-05-2021 16:43   Güncelleme : 07-05-2021 16:43

Uğur Bayraktutan ve İsmail Saymaz İkizdere’de Eylemcilere destek verdi

17 gün önce başlayan Eşkencedere Vadisi Taş Ocağı olmasın eylemlerine bu gün destek vermek için CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ve Gazeteci İsmail Saymaz İkizdere’deydi

Uğur Bayraktutan ve İsmail Saymaz İkizdere’de Eylemcilere destek verdi

 

 

Taş Ocağı direnişinin 17.gündeki destek Artvin CHP Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu ve Gazeteci İsmail Saymaz oldu. Doğal güzelliği ile bozulmayan ender vadilerden olan İkizdere Vadisinin SİT alanı olduğu ve koruması gerekliğini söyleyen Bayraktutan ve Saymaz ’bizler sizlerin yanındayız. İkizdere 3.taş ocağını kaldıramaz. Her şey para olamaz. Lojistik için denize doldurulacak başka taşlar bulunur. Alternatif ocaklar var ve buralardan taş alınmalı ’dediler.

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan yaptığı açıklamada, “İkizdere Halkı “Bu eşsiz coğrafyaya, doğa harikası tabiata, gelecek nesillere aktaracağımız en büyük mirasımıza dokunmayın” diyor! Doğanın talan edilmesine, yaşam alanlarının yok edilmesine karşı direnenlerle, toprağına, suyuna, ağacına sahip çıkanlarla omuz omuza mücadele etmenin haklı gururunu yaşamaktayız” dedi.