BİYOGRAFİ
Giriş Tarihi : 12-05-2022 23:27

Tuvana Türkay kimdir? Tuvana Türkay sevgilisi kim?

Oyuncu Tuvana Türkay, iş insanı İzzet Antebi ile Bodrum'da görülmesinin ardından Tuvana Türkay kimdir? sorusunun yanıtı magazin gündeminin merak edilen konuları arasında yer aldı. Tuvana Türkay kaç yaşında, sevgilisi kim, nereli?

Tuvana Türkay kimdir? Tuvana Türkay sevgilisi kim?

 Tuvana Türkay kimdir, sorusunun yanıtı merak edilen konular arasında yer alıyor.

TUVANA TÜRKAY KİMDİR?
Tuvana Türkay, 3 Ekim 1990 tarihinde Üsküdar'da doğan Türk oyuncudur. Anne tarafından Kırım Türkü asıllı Erzurum, Trabzon ve Rize kökenli olan oyuncu, baba tarafından ise Bulgaristan göçmeni kökenlidir.

1990 yılında İstanbul'da doğan Tuvana Türkay, önce İstanbul Güneş Kolejini bitirdikten sonra eğitimine Beykent Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema Bölümünde devam etmiştir.

2009'da yayınlanmaya başlayan Ayrılık dizisinde Kevok karakterini, 2011-2012 yıllarında ise Yer Gök Aşk dizisinde Bade Palalı karakterini canlandırmıştır.

2014-2015 yılında Kara Para Aşk dizisinde Bahar Çınar karakterini canlandırmıştır. Oyunculuğun yanı sıra şarkıcılıkla da ilgilenen Türkay, 2015 yılında Enbe Orkestrası'nın albümünde sözü müziği kendisine ait olan Ara Ne Olursun isimli parçayı seslendirmiş ve büyük beğeni kazanmıştır.

Daha sonra Mustafa Ceceli aranjörlüğünde "Tuana" şarkısını coverlamıştır. Ayrıca şarkı sözü yazmakta ve beste de yapmaktadır.

AdminAdmin