SİYASET
Giriş Tarihi : 09-02-2021 18:17   Güncelleme : 09-02-2021 18:17

Trakya İlahiyat Dekanı'ndan Boğaziçili öğrencilere tehdit: Biz gece vakti işi bitiririz

Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cevdet Kılıç, Boğaziçi Üniversitesi'ne Melih Bulu'nun rektör olarak atanmasını protesto eden öğrencileri tehdit etti. Prof. Dr. Cevdet Kılıç yaptığı paylaşımda, 'Boğaziçili misiniz, Boğazdışılı mısınız onu bunu bilmem, biz eylem falan yapmayız. Biz gece vakti işi bitirir ertesi gün işe gideriz bilin istedim' ifadelerini kullandı.

Trakya İlahiyat Dekanı'ndan Boğaziçili öğrencilere tehdit: Biz gece vakti işi bitiririz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 1 Ocak'ta kurum dışından olan Prof. Dr. Melih Bulu'yu Boğaziçi Üniversitesi Rektörü olarak atamasının ardından düzenlenen protesto gösterileri sürerken, Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı ve Üniversite Sekreteri Prof. Dr. Cevdet Kılıç, Facebook hesabından eylemleri ve öğrencileri hedef aldı.

'BİR GECE VAKTİ İŞİ BİTİRİR ERTESİ GÜN İŞE GİDERİZ'

Kılıç eylem görseli paylaşarak “Biz eylem falan yapmayız. Biz gece vakti işi bitirir ertesi gün işe gideriz” diyerek tehditlerde bulundu. Daha sonra bu sözlerini silen Kılıç, paylaşımında şunları yazdı:


“Boğaziçili misiniz, Boğazdışılı mısınız onu bunu bilmem. Aklınızın ucundan bile geçirmeyin. Biz abdest alır dışarı çıkmayız. Bizim zaten abdestimiz var. Bilin istedik de… Şöyle söyleyeyim. Siz hani bir ayı geçti eylem yapıyorsunuz ya. Biz eylem falan yapmayız. Biz gece vakti işi bitirir ertesi gün işe gideriz bilin istedim.”