TOKAT
Giriş Tarihi : 21-06-2022 17:57

Tokat'ta Jandarma teşkilatının kuruluş yıl dönümü kutlandı

Tokat'ta jandarma teşkilatının 183’üncü kuruluş yıl dönümü düzenlenen programla kutlandı. Programda komandoların ve jandarma köpeklerinin gösterileri ilgiyle izlendi

Tokat'ta Jandarma teşkilatının kuruluş yıl dönümü kutlandı

TOKAT’ta jandarma teşkilatının 183’üncü kuruluş yıl dönümü düzenlenen programla kutlandı. Programda komandoların ve jandarma köpeklerinin gösterileri ilgiyle izlendi.
Kentte Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde teröristlerin taciz ateşi sonucu Piyade Uzman Çavuş Ramazan Gök'ün şehit olması nedeniyle iptal edilen program bugün Ali Yücel Kapalı Spor Salonunda düzenlendi. Programda günün anlam ve önemine dair konuşma yapan İl Jandarma Alay Komutanı Albay Bahri Bostancı, başarılarla dolu 183 yıllık köklü maziye sahip Jandarmanın Türk milletinin engin sevgi ve güvenine mazhar olduğunu söyledi.
Jandarma Teşkilatının göreve başladığı ilk andan itibaren her zaman yanı başlarında bulunduğunu belirten Tokat Valisi Numan Hatipoğlu ise, “Sırtımızı sağlama dayadığımız en mümtaz kurumlarımızın başında gelmektedir. Kahraman Türk Ordusuyla beraber Oğuz Han’a kadar varan bir tarihe sahip″ dedi.
Konuşmaların ardından kutlama etkinliklerinde Jandarmanın en yakın mesai içinde oldukları arama-tarama köpeklerinin gösterisi yer aldı. ‘Usta’ isimli çay ve tütün tespiti köpeğinin valiz içine saklanan tütünü bulması. ‘Talan’ isimli iz takip köpeğinin itaat gösterisi, ‘Gürgen’ isimli asayiş operasyon köpeğinin suçluları yakalaması, üst araması, rehine kurtarma esnasındaki hareketleri, ‘Pika’ isimli erzak tespit köpeğinin itaat ve pentatlon engellerini aşma gösterisi alkışlarla izlendi. Son olarak komandoların yaptığı gösteri salondakiler tarafından ilgi ile karşılandı.(

AdminAdmin