RİZE
Giriş Tarihi : 07-05-2021 00:00   Güncelleme : 07-05-2021 00:00

Taş Ocağı İçin Son Sözü Rizeli Cumhurbaşkanımız Söylesin.

Yaklaşık 15 gündür İkizdere Eşkencedere vadisinde Köylülerin taş ocağına karşı direnişine bir destekte Rize Bağımsızlar hareketinden geldi

Taş Ocağı İçin Son Sözü Rizeli Cumhurbaşkanımız Söylesin.

 

 

Rize Bağımsızlar hareketi başkan yardımcısı Abdul Kadir Usta, Limana Karşı olan Kimsenin olmadığını kaydederek, “Gerçekleri Halkımızdan Gizleyerek Bu aziz milletimize numara çevirmeyin. Halkımızın tepkisi buna dır, yoksa Limana hizmete değil. Bu Taş ocağı Konusunu Şeffaf Bir şekilde, alternatif seçeneklerle birlikte Sn. Reisi Cumhurumuza taşısalar, ben inanıyorum ki.  Kendisi bunu tereddütsüz iptal eder. 3 yıl sonra kapanacak bir taş ocağı için, ne diye halkımız üzülsün, konu ülke gündemine otursun” dedi.

Çünkü gerçekler ortada.

Usta açıklamasında, “ Halkımızın tepkisi, 10 adet Ruhsatlı taş ocağı dururken, neden İkizdere de yeni bir ocak, Yoksa Taş ocağı garantili mi ihale edildi bu proje firmaya. Sen yeter ki yap taş benden mi dediler?  Yok, kaliteli bazalt taşı, bir tek orda varmış başka yerde yokmuş, o zaman Yeni Yapılacak Şehir Hastanesinin Dolgusu, neyle yapılacak. Havalimanın dolgusunda kalitesiz taş mı kullandılar? Bi açıklayın kamuoyu ile de bizde bilelim.  Çevreye Etki Değerlendirme Raporu olan ÇED yeni alınmış, daha önce yoktu anlaşılan, bu rapor da çok merak ediyorum 970 dönüm arazide Nasıl Ruhsat verilmiş.  Paylaşılsa da raporu bir okusak. Bu limanla ilgili yeni paylaşımlara baktımızda, adeta değil doğu Karadeniz, orta doğu ve Asya kıtasının lojistik sevkiyatı buradan karşılanacakmış gibi, anlatıyorlar. Liman değil uzay üssü herhalde. Ne ararsan burdan geçiyor.  Bu kadarda abartmayın, yok 1.000 kişi direk 8.000 kişi dolaylı istihdam edilecekmiş, Rize limanında kaç kişi çalışıyor bir söyleyin? Maalesef ki, yapılan açıklamalar gerçekten uzaktır, tüm gayretleri buradaki eksik yapılan, yanlış yapılanları örtüp, projeyi süslemektir. Mevla’m ülkemize milletimize en hayırlısını nasip eylesin. Haktan hakikatten yana, Bizleri Dik duran, düz yaşayıp, doğruları konuşan kullarından kılsın” dedi.