RİZE
Giriş Tarihi : 28-01-2021 08:50   Güncelleme : 28-01-2021 08:50

Sürekli artan fiyatların suçlusunu buldum.

DEVA Partisi Rize Merkez ilçe Başkanı Muhammet Avcı, sürekli artan fiyatların suçlusunu bulduğunu kaydetti

Sürekli artan fiyatların suçlusunu buldum.

DEVA Partisi Rize Merkez ilçe başkanı Muhammet Avcı, sosyal medya hesabından sürekli artan fiyatların suçlusunu bulduğunu iddia etti. Deva Partisi Merkez ilçe başkanı Avcı açıklamasında, “Süt üreticisi süt üretecek. Yem, ilaç her şeyin fiyatı artmış. E haliyle çiğ sütün fiyatı artacak. Süt üreticisi suçlu değil.

Peynir üreticisi çiğ sütü daha yüksek fiyattan alacak. Peynir yapacak. İşçi çalıştıracak. Asgari ücret artmış. Bayilerine götürecek. Benzin mazot artmış. E haliyle peynir fiyatı da artacak. Peynir üreticisi de suçlu değil. Market peyniri daha pahalıya almış. Daha pahalıya satacak. Marketçi de suçlu değil.

E bu insanlar yaşamak zorunda. Gıda, kiralar, elektrik, su, doğalgaz hepsi artmış. Yaşamak için daha fazla kazanmak zorundalar” dedi.

Başkan Avcı açıklamasında, “Yani anlayacağınız marketçiyi, üreticiyi, tedarikçiyi, nakliyeciyi suçlayamayız. E kimi suçlayacağız? Merkez Bankası’nın kasası boşalmış. Dolar artmış. Ülkeye döviz girmesi lazım denmiş faizler artmış.

Hükümete dolar artınca elektriğe, doğalgaza, akaryakıta zam yapıldı ama dolar düşünce neden indirim olmadı diyemiyoruz.  Köprü geçiş ücretlerine %25 zam yapılınca sesi soluğu çıkmayan yöneticileri de eleştiremiyoruz.

Zaten yöneticileri eleştirirsek anında vatan haini, terörist oluyoruz. Onları da suçlayamayız. Ben size söyleyeyim olsa olsa peynirin kendisi suçludur. Muz salkım domatese bakmıştır bu 10 TL ise ben 15 TL ederim demiştir. Peynir muza bakmıştır bu 15 TL ediyorsa ben 35 TL ederim demiştir. Ayçiçek yağı peynire bakmıştır bu 35 TL ise ben 85 TL ederim demiştir. Bu iş böyle gitmiştir.

Nasılsa gerçekçi bir şekilde sorunlarımızla yüzleşmiyoruz. Çözümler için bilime başvurmuyoruz. Biz en iyisi peyniri suçlayalım” dedi.