YOZGAT
Giriş Tarihi : 04-04-2021 12:46   Güncelleme : 04-04-2021 12:46

Sınırları yol ile ayrılan komşu iki ilçede farklı korona tedbirleri uygulanıyor

Sınırlarından geçen yolun ayırdığı Yozgat'ın Yerköy ve Kırşehir'in Çiçekdağı ilçelerinde, farklı yeni tip koronavirüs tedbirleri dikkati çekiyor. Yerköy'de sokak kısıtlaması uygulanırken Çiçekdağı'nda kısıtlama uygulanmıyor.

Sınırları yol ile ayrılan komşu iki ilçede farklı korona tedbirleri uygulanıyor

Kovid-19 risk haritasında "çok yüksek riskli iller" arasında bulunan Yozgat'ın Yerköy ilçesinde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulanırken, "yüksek riskli iller" arasındaki Kırşehir'in Çiçekdağı ilçesinde ise kısıtlamaya gidilmedi.

BİRÇAK ADIMDA KORONA TEDBİRLERİ DEĞİŞİYOR

İç içe geçmiş şekilde yaşam sürdürülen komşu ilçelerden Çiçekdağı'da vatandaşlar sokakta gezebilirken, birkaç adım ötesindeki Yerköy'de ise kısıtlama nedeniyle vatandaşlar hafta sonunu evlerinde geçiriyor.

 
Sınırları yol ile ayrılan komşu iki ilçede farklı korona tedbirleri uygulanıyor

SADECE BİR YOL AYIRIYOR

Çiçekdağı'da yaşayan Mehmet Sarı, iki ilçe arasındaki farklı tedbirlerin çok ilginç olduğunu belirterek, "Ben ve arkadaşlarım burada oturmaktayız. Kırşehir koronavirüs haritasında turuncu renkte. Bizler sokağa çıkma kısıtlamasından etkilenmiyoruz. Aramızı sadece bir yolun ayırdığı Yerköy ilçesinde sokağa çıkma yasağı bulunmaktadır. Biz durumdan çok memnunuz ama bu bizlerin garibine gidiyor. İnşallah bu zor günler geçecektir. Allah vatanımıza milletimize sağlık sıhhat versin." dedi.
Mahalle sakinlerinden Kazım Canpolat ise kendilerinin kısıtlamadan etkilenmediklerini ama birkaç adım mesafede olan Yerköy'de ikamet eden akrabalarının sokağa çıkamadığını belirtti.