SİVAS
Giriş Tarihi : 05-01-2021 11:56   Güncelleme : 05-01-2021 11:56

Şiddet gördüğü eşinden ayrılan kadın, 3 çocuğunu çorap satarak büyütüyor

SİVAS'ta şiddet gördüğü eşinden ayrıldıktan sonra hayata tutunmaya çalışan 3 çocuklu Hacer Bozkurt (56), el emeği ile yaptığı lif ve çorap gibi ürünler ile paket şekerleri sokak tezgahında satarak geçimini sağlıyor.

Şiddet gördüğü eşinden ayrılan kadın, 3 çocuğunu çorap satarak büyütüyor

 SİVAS'ta şiddet gördüğü eşinden ayrıldıktan sonra hayata tutunmaya çalışan 3 çocuklu Hacer Bozkurt (56), el emeği ile yaptığı lif ve çorap gibi ürünler ile paket şekerleri sokak tezgahında satarak geçimini sağlıyor. Başka bir geliri bulunmayan ve sosyal yardım da almayan Bozkurt, kışın soğuğa rağmen tezgahının başından ayrılmıyor.

Zara ilçesine bağlı Ekinli köyünde oturan Hacer Bozkurt, 9 sene önce şiddet gördüğü eşi R.B.'den ayrıldı. Eşinden ayrıldıktan sonra çocuklarına bakabilmek için il merkezindeki Kardeşler Mahallesi'ne yerleşti. Bir süre çocuklarının da desteğiyle hayatını sürdüren Bozkurt son dönemde sıkıntıya girdi. Çocuklarından biri evlenen, diğeri ise işlediği bir suç nedeni ile cezaevine düşen Bozkurt, oğlu Yavuz Bal ile kaldı. Cezaevindeki oğluna da bakmaya çalışan Bozkurt, kendi yaptığı lif ve çorap gibi el işi ürünlerini satarak gelir sağlamaya başladı. Bir süre sonra da sattığı ürünlerin arasına paket şekerleri de ekledi. Atatürk Caddesi'nde ürünlerini satarak evinin geçindiren Bozkurt, herhangi bir kurumdan destek almıyor. Sosyal yardımı da bulunmayan Bozkurt, soğuk havaya rağmen tezgahını terk etmiyor.