GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-01-2021 18:45   Güncelleme : 11-01-2021 18:45

Ses telleri kesilen köpekler kurayla sahiplendirildi

Ankara'da uygunsuz koşullarda beslenen ve ses tellerinin kesildiği belirlenen 20 köpek kurayla yeniden sahiplendirildi.

Ses telleri kesilen köpekler kurayla sahiplendirildi

Ankara'nın Keçiören ilçesindeki Uyanış Mahallesi'nde yaşayan Cangül Ç.'nin apartmanın bodrum katında uygunsuz koşullarda beslediği 68 köpek ile onun kayınvalidesi Fatma Ç.'nin evinde kötü koşullarda beslediği 9 köpek ve 6 kedi, Doğa Koruma ve Genel Müdürlüğü 9'uncu Bölge Müdürlüğü ekiplerince 2 Aralık'ta kurtarıldı.

15 BİN HAYVANSEVER SAHİPLENMEK İSTEDİ

Keçiören Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde tedaviye alınan hayvanlardan 30'unun ses tellerinin kesildiği belirlendi. Keçiören Belediyesi’nin sahiplendirme ilanına yaklaşık 15 bin hayvansever başvurdu.

15 bin başvuru içinden yapılan elemeyle sayı önce 350'ye indirildi. Daha sonra belediye ekipleri ev ziyaretlerinde bulunarak hayvanların besleneceği ortamı ve koşulları inceledi. Yapılan inceleme sonunda başvuru sayısı 72 olarak belirlendi.

BELEDİYE BAŞKANI DA TÖRENE KATILDI

30 köpekten 20'sinin sahiplendirilmesi, noter huzurunda kura çekilişi ile gerçekleştirildi. Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok'un da katıldığı törende 72 adayın isimlerinin yazıldığı toplarlarla kura çekilişi gerçekleştirildi. Kurada isimleri çıkarak hayvanların yeni sahibi olanlar büyük sevinç yaşadı.