RİZE
Giriş Tarihi : 04-01-2021 17:59   Güncelleme : 04-01-2021 17:59

Samsun - Sarp Demiryolu Projesi Hayata Geçiyor -

Rize Muhtarlar Federasyonu Başkanı Tuncay Maşalacı Samsun-Sarp demiryolu projesinin hayata geçmesi konusunda bir açıklama yaptı

Samsun - Sarp Demiryolu Projesi Hayata Geçiyor  -

 

 

Tuncay Maşalacı yaptığı açıklamada, “Rize Muhtarlar Federasyonu olarak göreve geldiğimiz günden bu yana ilimiz ve ilçelerimiz adına birçok talep ve projelerimizi gerek yerel yönetimlere, gerek milletvekillerimize, ilgili bakanlıklarımıza ve Cumhurbaşkanımıza sunma imkânı bulduk. Bunlardan bir tanesi ve en önlemlileri arasında yer alan Samsun - Sarp Demiryolu projesinin fizibilite çalışmalarının başladığı haberini büyük bir mutlulukla aldık” dedi.

Maşalacı açıklamasında, “Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil KARAİSMAİLOĞLU' nun özverili takip ve çalışmaları ile fizibilite çalışmaları başlanan bu önemli proje ile bölgemizin turizm, ticaret ve lojistik alanda önemli bir gelişim göstereceği ve ülke ekonomimize katkısının büyük olacağı aşikârdır” dedi.

Rize Muhtarlar Federasyonu Başkanı Tuncay Maşalacı, “Cumhurbaşkanımızın 2020 yılı Kurban Bayramı memleket ziyaretlerinde Federasyon olarak bizzat kendisine dosya olarak teslim ettiğimiz proje ve talepler arasında yer alan Samsun - Sarp Demiryolu Projesinin bugün karşılık bulduğunun bilgisini almak bizlere son derece mutluluk vermiştir. Rize'miz başta olmak üzere bölgemize ve ülkemize kazandırılacak bu projenin ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz. Ülkemizin hayrına olan hiçbir talebi karşılıksız bırakmayan Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere ilgili bakanlarımıza teşekkür ediyoruz. Bizi bu göreve layık gören aziz hemşerilerimiz için çalışmaya, proje üretmeye ve takibini yapmaya devam edeceğiz” dedi.