RİZE
Giriş Tarihi : 26-04-2021 15:55   Güncelleme : 26-04-2021 15:55

RTEÜ Diş Hekimliği Fakültesinin Yeni Binası Hizmete Açıldı

İslampaşa Mahallesinde yapımı tamamlanan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi bugün hizmete başladı.

RTEÜ Diş Hekimliği Fakültesinin Yeni Binası Hizmete Açıldı

Hizmete açılan yeni binayı gezen Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman’a Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Bilgin, Prof. Dr. Ahmet İshak Demir ile Prof. Dr. Adnan Yılmaz, Üniversitenin Genel Sekreteri Adnan Er ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeynep Yeşil Duymuş eşlik etti.

Burada bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Karaman, geleceğin nitelikli diş hekimlerini yetiştirme eğitim anlayışına uygun olarak öğrencilerin eğitim alacağı modern ve kalite standartlarına uygun olan yeni binada aynı anda 175 hastaya tedavi hizmeti sunulacağını belirterek sağlık alanındaki hizmet kalitesini daha da artırmayı amaçladıklarını ifade etti ve günümüzün en modern cihazları ile donatılmış olan fakültede eğitim-öğretim ve sağlık hizmetlerinin iç içe verileceğini söyledi.

Rektör Karaman, yeni binanın üniversiteye, Rize'ye ve ülkemize hayırlı olması temennisinde bulundu

25 bin metrekare kapalı inşaat alanına sahip olan hem eğitim hem de sağlık kompleksi niteliği taşıyan Diş Hekimliği Fakültesi binasında, 7 derslik, 9 adet laboratuvar, 80 ofis, 5 adet ameliyathane, yataklı servis, 12 adet muayene odası, tomografi, mr, ultrason ve röntgen odaları, konferans salonu, 1400 metrekare kapalı otopark, kütüphane, kantin, yemekhane, mescit gibi bölümler bulunuyor.

175 üniteli olarak Sağlık Bakanlığının kalite standartlarına uygun bir şekilde planlan bina eğitim, hastane ve idari blok olmak üzere 3 kısımdan oluşuyor.