RİZESPOR
Giriş Tarihi : 13-10-2020 13:44   Güncelleme : 13-10-2020 13:44

Rizesporlu Donsah, Kurduğu Vakıfla Yardıma Muhtaç Kişilere Destek Oluyor

Çaykur Rizespor'un 24 yaşındaki Ganalı futbolcusu Godfred Donsah, kendi adına kurduğu vakıfla ülkesinde ihtiyacı olan kişilere yardım ediyor.

Rizesporlu Donsah, Kurduğu Vakıfla Yardıma Muhtaç Kişilere Destek Oluyor

 

Ganalı orta saha oyuncusu Donsah, Mehmet Cengiz Tesisleri'nde yaptığı açıklamada, transferi ve hayat hikâyesiyle ilgili konuştu.

Godfred Donsah, çocukluğunun çok zor geçtiğini, kendi yaşadığı zorlukları ülkesindeki çocukların yaşamaması için Godfred Donsah Yardım Vakfını kurduğunu anlattı.

Üç kız kardeşi olduğunu aktaran Ganalı futbolcu, şunları kaydetti: "Küçük bir çiftliğimiz vardı. Çiftlikte Hindistan cevizi yetiştiriyorduk. Babam aileyi geçindirmekte çok zorlanıyordu. Bazı günler yiyecek yemeğimiz bile olmuyordu. Bu bizim için büyük sıkıntı oluyordu. Babam bir aylık sürede çölü geçerek Libya'ya, daha sonra şişme botla Libya'dan İtalya'ya ulaştı. Biz on yıl boyunca kendisinden haber alamadık. Bu süreçte ailem ile yalnız kaldım Gana'da. Yemek ve yatacak yer konusunda çok büyük sıkıntılar yaşadım. Ben bireysel anlamda gece aç yatmanın ne demek olduğunu çok iyi biliyorum. Yatacak yerinin olmamasının ne demek olduğunu çok iyi biliyorum. Bir şey almak istediğinizde, kendinize bir şey almak istediğinizde paranızın olmamasının ne demek olduğunu çok iyi biliyorum."