RİZE
Giriş Tarihi : 08-01-2021 12:36   Güncelleme : 08-01-2021 12:36

Rize Halk Eğitim Binası Tahliye Mi Ediliyor?

CHP Rize İl Kadın Kolları Başkanı F. Nurdan Ardal yazılı bir açıklama yaparak Vergi Dairelerinin Halk Eğittim binasına taşınmasının halk eğitim usta öğreticilerini mağdur edeceğini söyledi

Rize Halk Eğitim Binası Tahliye Mi Ediliyor?

 

 

CHP Rize İl Kadın Kolları Başkanı F. Nurdan Ardal yazılı bir açıklama yaparak vergi dairelerinin Halk Eğitim binasına taşınmasının Halk eğitimde çalışan usta öğreticileri mağdur edeceğini söyledi. Ardal açıklamasında, “Rize Halk Eğitim binası şehrimizdeki kentsel dönüşüm sürecine takılarak maalesef ki Kaçkar vergi dairesi ve Yeşilçay Vergi dairelerine tahsis edilmek üzeredir. Halk Eğitim Müdürlüğüne yaptığımız ziyaret sonucunda aldığımız bilgiye göre henüz ellerine gelen resmi bir yazı olmamakla birlikte oluşumun bu yönde ilerlediği yönündedir” dedi.

 Ardal, “Milli Emlak tarafından mevcut bina Rize Halk Eğitim Müdürlüğü’ne 33 yıllığına devredilmiştir. Bu süreç de mevcut Vergi dairelerimizin ihtiyacından dolayı Halk Eğitim Merkezinin taşınma kararı alınmıştır. Şehrin tam merkezinde olan Halk Eğitim binası trafik sıkışıklığı da düşünülürse fiziki olarak bu duruma uygun değildir. Hali hazırda daha 3 yıldır maddi manevi büyük emekler vererek geçtikleri binalarının 2 yıllığına geri alınması, doğaldır ki usta öğreticilerimizi ve kursiyerlerimizi mağdur edecektir” dedi.

Ardal, “Kurslara katılım sağlayarak meslek edinip evden iş gücüne katkı sağlayan kadınlarımızın Halk Eğitim binasının şehir dışına taşınmasıyla kurslara ulaşımı da zorlaşacaktır. Bu durum her zaman ki gibi yanız bırakılan usta öğreticilerimizi çok üzmüştür. Emekçi kadın olan usta öğreticilerimiz bana göre halkın bel kemiklerindendir. Eski bir usta öğretici olarak verilen emeğin farkındayım ve emeğe saygı duyulması gerektiğini düşünüyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Başkanlığı olarak usta öğreticilerimizi ve emekçi kadınlarımızı destekliyoruz” dedi.