RİZE
Giriş Tarihi : 13-02-2021 14:22   Güncelleme : 13-02-2021 14:22

Radyolar En yaygın Kitle İletişim Aracıdır

Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Kuyumcu, radyoların en yaygın iletişim organı olduğunu kaydederek dünya radyo gününü kutladı

Radyolar En yaygın Kitle İletişim Aracıdır

 

 

Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Kuyumcu Dünya radyocular günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Kuyumcu mesajında, “Radyo; günümüzde gezegenin nüfusunun %95’ine ulaşabilme yetisiyle, dünyanın en yaygın kullanılan kitle iletişim araçlarındandır. Eğitimin, toplumsal tartışmanın, düşünce özgürlüğünün taşıyıcısı ve aynı şekilde, doğal afet zamanlarında bilginin hayati kaynağı olarak kullanılmaktadır. UNESCO tarafından bir iletişim aracı olarak radyonun önemine değinmek ve uluslararası radyo yayıncıları arasındaki etkileşimi artırmak için 13 Şubat Dünya Radyo Günü olarak ilan edilmiştir. Bu kapsamda her yıl 13 Şubat Dünya Radyo Günü farklı temalarla kutlanmaktadır” dedi.

Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Kuyumcu, “Geniş kitlelere ulaşan en büyük iletişim aracı radyolar halkın sesi olmuştur. Yüzlerini görmediğimiz ve sadece sesleriyle onları tanıdığımız, her yerde, her zaman bir dost gibi bizimle birlikte olan ve her anımızda istediğimiz zaman yanımızda olan ve medyanın görünmeyen yüzleri olan radyolar yaşantımızın vazgeçilmezleridir. Radyo; tiyatrodan müziğe, haberden eğlenceye birçok alanda kültürel hayatımızın vazgeçilmezi olmuştur. İnanıyoruz ki radyolarımız bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da etik ilkelere bağlı, toplumsal değerlerimizin bilinciyle, tarafsız bir şekilde yayınlarına devam edecektir. Bu düşüncelerle Radyo yayıncılarımızın 13 Şubat Dünya Radyo Günü’nü kutlar, bütün radyo çalışanlarına görevlerinde başarılar dileriz” dedi.