SAĞLIK
Giriş Tarihi : 20-02-2021 11:00   Güncelleme : 20-02-2021 11:00

Prof. Dr. Tevfik Özlü'den ürküten aşı açıklaması: Etkisinde zayıflama var

Türkiye'de ve dünyada daha fazla görülmeye başlanan mutant virüse karşı aşıların etkisinde zayıflama olduğunu belirten Prof. Dr. Tevfik Özlü 'Umarım kontrolünü sağlayabiliriz' dedi.

Prof. Dr. Tevfik Özlü'den ürküten aşı açıklaması: Etkisinde zayıflama var

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü'nün son açıklaması korkuttu. Özlü, hızla yayılan mutant virüse karşı aşıların etkisinde bir zayıflama olduğunu o nedenle daha dikkatli olunması gerektiğini söyledi. 

Prof. Dr. Özlü, “Tabii giderek şu anda toplumlarda sadece Türkiye'de değil, tüm dünyada mutasyonlu virüsler yani varyant dediğimiz çok sayıda mutasyonun bir arada göründüğü yeni mutant virüsler daha fazla görülmeye başlıyor. Artış var, bu tabii izlenmesi gereken bir durum. Çünkü bu artışlar beraberinde yeniden salgında dalgalanmayı getirecek mi Yeniden vaka sayılarında bir artış olacak mı Bütün endişemiz o. Umarım kontrolünü sağlayabiliriz ama tabii bu virüslerin kontrolü daha zor, bulaşması daha kolay. Dikkatli olmamız lazım. Şu anda mutant virüslere aşılar etkili ama aşıların etkisinde bir zayıflama var. O açıdan dikkatli olmak gerekiyor. Daha zayıf etkili ama hala etkili" dedi.