RİZE
Giriş Tarihi : 14-10-2021 17:42   Güncelleme : 14-10-2021 17:42

Paliç: Erdoğan Üreticiyi Sömürüyor!

Ulusal Çay Konseyi 13. Olağan genel kurulu Rize ticaret borsasında gerçekleşti. Başkanlığa yeniden Rize Ticaret Borsası (RTB) başkanı Mehmet Erdoğan seçildi. Rize ziraat odası başkanı Paliç adaletli seçim yapılmadığı gerekçesi ile seçimleri protesto etti!

Paliç: Erdoğan Üreticiyi Sömürüyor!

 

 

Seçimi proteste eden Rize Ziraat odası Başkanı, Paliç Zehir zemberek açıklamalarda bulundu!

 “Borsa Başkanı Üreticiyi Sömürüyor”

RTB başkanı Erdoğan’ın açıklama yaptığı önemli konuların arasında üreticiden düşük fiyata çay alınmaması konusunda bir tek kelime konuşmadığına dikkat çeken Rize Ziraat odası başkanı Nevzat Paliç, Borsa başkanı Erdoğan’a tepki gösterdi.

Paliç; “Borsa başkanı Erdoğan “Çay Kanunu’nun takipçisi olacağız” derken yaş çay fiyatı konusuna hiç değinmemesi istenilen çay kanunun böyle bir şeyi içermeyeceğinin de mesajını veriyor çünkü, 210 bin çay üreticisinin çayını ucuza alan bu konseyin başkanı Mehmet Erdoğan’dır.

Erdoğan, Devletin verdiği fiyattın altında üreticiden 1 yıl vade ile çay alıyor.

Bir konsey başkanı üreticisini sömürürken diğer yandan çay konusunda sıkıntıları çözmek için mücadele edeceğiz diyebilir mi?

Kimi kandırıyor. Bugün çay üreticisinin maliyetin altında çay satmasının temel sorumlusu Erdoğan’dır bu işleri o organize ediyor?”

“Erdoğan’ın Vatandaşa Attığı Çaylar Borsa Başkanı Erdoğan’a Aittir”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı gezilerde otobüs üzerinden vatandaşlara fırlattığı çayların Erdoğan’ın firmasına ait çaylar olduğunu da ifade eden Paliç ; “ Borsa başkanı Erdoğan’ın tuzu kuru çay üreticisinin sorunları onun umurunda değil çünkü cumhurbaşkanımızın vatandaşlara otobüs üzerinden fırlatıp attığı çaylar borsa Başkanı Mehmet Erdoğan’ın çaylarıdır.

Devletin yani ÇAYKUR’un çayları değil. ÇAYKUR’un çayları bugün depolarda duruyor.” Konsey seçiminin adaletli bir seçim olmadığına vurgu yapan Paliç:” bunlar ne seçiminden bahsediyor çay üreticisinin temsilcisi örgütlerden bir tek kişi yönetimde yok. Odalar ve üretici örgütlerinden 1,5 TL aidat istiyorlar bunu biz ödeyebiliyoruz ancak üretici temsilcileri nasıl ödesin. Öyle ayarlama yaptılar ve aidat ödemeyeni seçime katmadılar. Benim katılma hakkım vardı ancak bu adaletsizliği protesto ettim ve seçime katılmadım” dedi