RİZE
Giriş Tarihi : 27-01-2021 09:37   Güncelleme : 27-01-2021 09:49

Özlem Yığcı Davasında Çember Daralıyor!

Star TV ekranlarında pazartesi günü yayınlanan ‘Gerçeğin peşinde’ programında, Gülşen Maşalacı'nın oğlu, Özlem Yığcı'nın ise kardeşi Gökhan Ersine kendisine bir gizli tanığın ulaşarak ablasının nasıl öldürüldüğünü söylediğini iddia etti.

Özlem Yığcı Davasında Çember Daralıyor!

Gizli tanığın kendisini aradığını dile getiren Gökhan Ersine, ablasının öldürüldüğü hakkında bilgi verildiğini sözlerine ekleyerek “Yaşlı birisi, Allah razı olsun beni aradı. Polise ifade vermeyi de kabul etti. Olayın içerisinde Özcan diye birisi var, Faik var, Müstekim birde Atakan var. 4’ü birden ablamı alıyorlar, L.'nin evine getiriyorlar. Ablamı dövüyorlar, zorla imza attırmak istiyorlar. Evle ilgili imza attıramayınca ablamı öldürüp denize atıyorlar” dedi.

Kapı kapı dolaşıp tehdit ediyorlar iddiası
2 kişinin kapı kapı dolaşıp herkesi ‘Bu konu hakkında konuşmayacaksınız’ diyerek tehdit ettiğini iddia eden Gökhan Ersine “Şunu net söyleyeyim, belki Cinayet Büro da onaylar; Faik ve Mesut diye biri kapı kapı dolaşıp ‘Bu konu hakkında konuşmayacaksınız’ deyip Cinayet Büroyu farklı yerlere yönlendiriyormuş” ifadelerini kullandı.

Öte yandan programda gizli tanığın yoğun güvenlik önlemleri altında Rize İl Emniyet Müdürlüğü'ne getirilerek ifade verdiği dile getiril.

Trabzon’da 2009 yılında bulunan kadın cesedinin Özlem Yığcı’ya it olup olmadığının öğrenilmesi için Gökhan Ersine ve baba Varol Ersine’den DNA örneği alındı. Programda 27 Ocak Çarşamba günü Trabzon’da denizde ölü bulunan kadının mezarının açılarak DNA’ların karşılaştırılacağı ve bu şekilde sonuca ulaşılacağı dile getirildi.

Maşalacı sülalesi konuşamama kararı aldı
Soyadlarının sürekli televizyonda cinayet iddialarıyla anılmasından rahatsız olan Maşalacı ailesi konu hakkında daha fazla konuşmama kararı aldı.