SPOR
Giriş Tarihi : 02-04-2021 20:08   Güncelleme : 02-04-2021 20:08

Özlem Tohumcu'nun gözü Avrupa'da

Diğer Sporlar Özlem Tohumcu'nun gözü Avrupa'da 02 Nisan 2021 Cuma 17:48 - Son Güncelleme 02 Nisan 2021 Cuma 17:54 | Kaynak : AA Gülle atmada 6 şampiyonluğu bulunan Özlem Tohumcu, Avrupa şampiyonluğu hedefini gerçekleştirmek için çalışmalarını yoğun şekilde sürdürüyor. Tohumcu, "Avrupa'da Türk bayrağını dalgalandırmayı hedefliyorum" dedi.

Özlem Tohumcu'nun gözü Avrupa'da

5 yıl önce okulundaki sportif yetenek taramasında antrenörü Sercan Yavuz tarafından keşfedilen Özlem, fiziği dolayısıyla gülle atma branşına yönlendirildi.

Katıldığı organizasyonlarda kısa sürede adından söz ettiren Özlem Tohumcu, başarılarına her geçen gün bir yenisini eklemenin sevincini yaşıyor.

Şubat ayında Mersin'de yapılan Seyfi Alanya Atmalar Kış Şampiyonası'nda kadınlar 18 yaş altı gülle atmada 874 puanla şampiyon olan 17 yaşındaki sporcu, Avrupa'da Türk bayrağını dalgalandırmayı hedefliyor.

Özlem Tohumcu, antrenörü Sercan Yavuz tarafından 5 yıl önce keşfedildiğini ve gülle atma sporuna başladığını söyledi.

Gülle atmaya ilk başladığında zorluklarla karşılaştığını belirten Özlem, elde ettiği başarılardan sonra bu spora daha sıkı bağlandığını dile getirdi.

Özlem, ilk şampiyonluğunu 2016'da yine Seyfi Alanya Atmalar Kış Şampiyonası'nda elde ettiğini anlatarak, şunları kaydetti:

"Şampiyon olduktan sonra çok gururlandım. Gülle atmaya başladığım ilk yıl, Anadolu Yıldızlar Ligi'nde takım olarak bölge ikincisi olduk. 27-28 Şubat'ta Mersin'de yapılan Seyfi Alanya Atmalar Kış Şampiyonası'yla beraber 6 kez şampiyonluğa ulaştım. Şu an Avrupa şampiyonu olmak için çalışıyorum. Antrenörümle antrenmanları yoğun bir tempoda sürdürüyorum. Avrupa'da Türk bayrağını dalgalandırmayı hedefliyorum."

Sporun hayatını değiştirdiğini dile getiren Özlem Tohumcu, ailesinin her zaman kendisine destek olduğunu belirtti.