EKONOMİ
Giriş Tarihi : 15-11-2020 08:07   Güncelleme : 15-11-2020 08:07

Özel Sektörde kampanyayı Birkaç güne kapatacak

15 Ekim’de çaykur yaş çay sezonunu kapatırken, özel sektör 4. Sürgün çayları almaya devam ediyor. Baz özel sektör fabrikalarının yarın kapatacağı, bazılarının ise ay sonuna kadar alım yapacağı belirtildi

Özel Sektörde kampanyayı Birkaç güne kapatacak

 

 

Dördüncü sürgün çay alımlarına devam eden özel sektör işletmelerinin bazıları 15 Kasım tarihinde bazıları da 30 Kasım tarihine kadar yaş çay kampanyasını devam ettirecek. Bey-çay Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Uzun ben her sezon 15 Mayıs’ ta sezonu açar, 15 Kasım’da sezonu kapatırım. Üreticim ne zaman açacağımı, ne zaman kapatacağımı bilir, ona göre çayını toplayarak fabrikamıza getirir” dedi

4 üncü sürgün yaş çay alımlarını taban fiyat ve 3200 Kuruştan alan özel sektör havaların soğumaya başlaması ile birlikte sezonu kapatmaya hazırlanıyor. 15 Ekim tarihinde Çaykur un kampanyayı kapatmasının ardından 4 üncü sürgün alımları için özel sektör kampanyayı açık tutarak yaş çay alımlarını sürdürmüştü.

 2020 Çay sezonunun çaykur tarafından 15 Ekim tarihinde kapatılmasının ardından çay da kampanyayı sürdüren Özel sektör taban fiyatı 3.200 Kuruş ve üzerine çıkartarak yaş çay alımlarını sürdürmüştü. Bazı özel sektörler kampanyasını Pazar günü itibari ile son verirken, bazı özel sektörlerin de önümüzdeki hafta içinde kampanyayı tamamlaması bekleniyor.  4 üncü sürgün alımlarını sürdüren özel sektörlerin sahil kesimlerinde peşin para yaş çay alımlarını kampanyanın kapatılmasından sonra sürdürdü.

Çaykur 3 sürgün döneminde aldığı yaş çay bedellerinin Ekim ayı dışında tümünü üreticiye ödeyerek kampanyayı kapatmıştı. Ekim ayı bedellerinin de 25 Kasım tarihinde üretici hesaplarına yatıracağı ve 2020 yılından üreticiye borçlu olmayacağı belirtildi.