RİZE
Giriş Tarihi : 04-01-2021 18:14   Güncelleme : 04-01-2021 18:14

Olay kamuoyuna Yanlış Aksettirildi

Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu Yılın ilk günlerinde kamuoyunu meşgul eden olaya ilişkin yazılı bir açıklama yaptı

Olay kamuoyuna Yanlış Aksettirildi

 

 

Fındıklı Belediye başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu yaptığı açıklamada, 2 Ocak 2021 Cumartesi günü yaşanan olayın kısmen doğru yanları olduğunu belirtti. Başkan Çervatoğlu, “Pandeminin önemi ve önlemleri konusunda her zaman yüksek duyarlılık gösteren şahsım, belediye çalışanları, belediye meclis üyeleri ve diğer kurum temsilcileri olarak daha dikkatli olmamız gerekirken gereksiz bir tartışmaya neden olduğumuz için üzgünüz. Tüm pandemi süresince bölgemizde en başarılı çalışmaları yürüten belediyelerin başında geldiğimizi tüm halkımız da bilmektedir” dedi.

Başkan Çervatoğlu, “Olay, yansıtıldığı gibi yılbaşı akşamı eğlence düzenleme şeklinde değil, iki gün sonra Cumartesi öğlen saatlerinde açık havada yaşandı ve orada bulunan herkesçe pandemi kurallarına uyuldu. Olayı biz organize etmedik veya parti vermedik. Çok önceden planlanmış bir keşif ve davete katılım şeklinde olmuştur. Gürcüdüzü Yaylası'nda belediyemizin de tesisleri bulunmaktadır. Geçmiş dönem belediye yönetimi tarafından DOKA projesi olarak yapılmış, sonrasında bina çürümeye bırakılmıştır. Olayı yerinde inceleme görevi de vardır. Evet, öğlen saatinde bölgede açık alanda yemek yenildi. Ne âlem yapıldı ne de etkinlik” dedi.

Olayda Tek görüntü alan görevli kolluk kuvvetleri olduğunu belirten Çervatoğlu, “İlçeden 25 km yukarda bulunan yaylada çekilen görüntüler hızlıca yandaş medya görevi üstlenilerek habere dönüştürülmüş ve servis edilmiştir. Olay çarpıtılarak yayınlanmıştır. Görev için çekmiş oldukları görüntülerin basına bu şekilde kozmik odalarda hazırlanırcasına servis edilmesi de başka bir ayrıntıdır. Tecavüzcülerin açık isimleri ve fotoğrafları bile gizlenirken orada bulunanların isimleri ve görüntülerinin bazı yayın organlarınca açıkça yayınlanması düşündürücüdür. Medyada yansıtılanın aksine olay yerinde tutanak bile tutulmamıştır. Sadece kimlikler toplanmıştır. ”CHP’li başkanın âlemi” diye güvenlik güçlerinin görüntülerini kullanarak yalan ve yandaş haberler yapanlara da söylemek isteriz ki orada sadece CHP’liler yoktu yani her siyasi parti görüşünden yurttaşlarımız da vardı. Bu da bizlerin zenginliğidir. Başkanlıktan önce insanım ve insan kalmaya da devam edeceğim. Çünkü bizim ayakkabı kutucuklarında istiflenmiş milyonlarımız yok, özel izinlerle yapılan 1500 kişilik düğünlerimiz yok, ziyafet verecek saraylarımız yok, özel toplantılarımız yok, ahlaksızlığımız veya yolsuzluğumuz yok. Başkanlık odasının kapısını sökerek başladığımız görevde halkımızdan hiçbir gizli saklımız yok. Bizleri fırsat kollayarak, bu tür komplo ve kurgularla yıpratabileceklerini sananlar bilsinler ki, yılmadan halkımızla birlikte halk için çalışmaya, dostların arasında, güneşin sofrasında bulunmaya devam edeceğiz” dedi.