RİZESPOR
Giriş Tarihi : 10-01-2021 19:52   Güncelleme : 10-01-2021 19:52

Oğulcan Çağlayan'a 6 maç ceza gelecek! Galatasaray’a büyük şok!

Fatih Terim’in Taylan Antalyalı’dan sonra şapkadan tavşan çıkardığı ikinci isim olan Oğulcan Çağlayan gollerine devam ediyor.

Oğulcan Çağlayan'a 6 maç ceza gelecek! Galatasaray’a büyük şok!

Gençlerbirliği’ni de boş geçmeyen ve ilk 11’in bankosu olan Oğulcan’ı rakipleri değil mahkeme durduracak! Sabah Spor'un edindiği bilgiye göre Çaykur Rizespor'dan sarı-kırmızılı takıma transferi olaylı olan genç futbolcu, Uyuşmazlık Çözüm Kurulu tarafından 6 maç men cezası alacak. Galatasaray ise bu cezaya itiraz edecek.

Geçen sezon devam ederken Çaykur Rizespor +1 yıllık opsiyonu kullanarak Oğulcan Çağlayan'ın sözleşmesini uzatmıştı. Galatasaray'a gitmek isteyen Oğulcan ise bunu kabul etmemiş ve lig devam ederken sözleşmesini tek taraflı feshetmişti.

Avukatına vekaletname veren ve Rizespor'un uzatttığı sözleşmenin hükümsüzlüğüyle ilgili dava açan 24 yaşındaki hücum oyuncusunu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu haklı bulmuştu.

Temmuz ayında serbest kalıp Galatasaray'a imza atan Oğulcan Çağlayan'ı Rizespor mahkemeye vermişti.

Rizespor cephesinin mahkemeyi kazandığı ve kararın bu hafta içinde açıklanacağı ortaya çıktı. Karadeniz ekibinin Oğulcan için 2016 yılında Kayseri Erciyes'e ödediği 1.2 milyon Euro bonservis bedelini geri alma hakkı kazandığı ve Oğulcan'a da 6 maç ceza çıkacağı öğrenildi.

Oğulcan Çağlayan'ın yanında olan Galatasaray'ın bu cezaya itiraz edeceği ifade edildi.