MAGAZİN
Giriş Tarihi : 19-06-2022 23:29

Netflix’in DC Çizgiromanından Uyarlanan Sweet Tooth Dizisi 2. Sezon ne zaman?

Netflix’in DC çizgiromanından uyarlanan Sweet Tooth dizisi 2. sezon onayı aldı. Dizinin ikinci sezonu, toplamda 8 bölümden oluşacak.

Netflix’in DC Çizgiromanından Uyarlanan Sweet Tooth Dizisi 2. Sezon ne zaman?

Netflix’in ilk sezonu, 4 Haziran 2021’de yayınlanan ve yayınlandığı ilk dört hafta içerisinde 60 milyon kullanıcıya ulaşan Sweet Tooth dizisinin, birer saatlik 8 bölümden oluşacak ikinci sezonuyla ekranlara geri döneceği kesinleşti. Dizinin yaratıcısı Jim Mickle, 2. sezonda yürütücü yapımcı, senarist, yönetmen ve dizi sorumlusu olarak geri dönecek.

Mickle ile birlikte dizinin 2. sezonunda Susan Downey, Robert Downey Jr., Amanda Burrell ve Linda Moran da yürütücü yapımcılar arasında yer almaya devam edecek. Netflix’ten 2. sezon onayı alan, Kanadalı Jeff Lemire tarafından yaratılan ve 2009 yılında ilk baskısı DC Comics çatısı altında yer alan Vertigo tarafında yayımlanan Sweet Tooth serisinin uyarlaması olan dizinin oyuncu kadrosunda Christian Convery, Game of Thrones dizisinde rol alan Nonso Anozie, Utopia ve Les Misérables gibi yapımlarla tanınan Adeel Akhtar, Aliza Vellani, Stefania LaVie Owen, Dania Ramirez, Neil Sandilands, The Last Man on Earth dizisinde yer alan Will Forte ve James Brolin yer alıyor.

Sweet Tooth Dizisi 1. Sezonuyla 2021’in İkinci Çeyreğinde En Çok İzlenen Netflix Yapımları Arasında Yer Aldı


Netflix’in 2021 yılının ikinci çeyreğinde en çok izlenen yapımları arasında yer alan Sweet Tooth, Gus adında yarı insan yarı geyik olan bir çocuğun ormandaki evinden ayrılarak şiddetli bir tufandan sonra yerle bir olan dış dünyayı keşfini anlatıyor. Post-apokaliptik bir evren kurulan çizgiromanda, insanlardan ve kendi gibi melezlerden oluşan bir gruba katılan Gus, ne olduğunu anlamak ve kendi kökenleri hakkında daha fazla bilgi edinmeye çalışır.

Dizinin yaratıcısı Jim Mickle, dizinin 2. sezon onayı alması hakkında yaptığı açıklamalar sırasında “Dünyanın dört bir yanındaki insanların geyik çocuğumuza nasıl aşık olduğunu deneyimlemek heyecan verici ve oldukça iç açıcıydı. Netflix ile işbirliğimizi sürdürmek ve Gus ile arkadaşlarını olağanüstü yolculuklarını devam ettirmek için daha heyecanlı olamazdık.” sözlerini kullandı.

Her biri birer saat olan 8 bölümden oluşacak Sweet Tooth 2. sezon ile ilgili gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

AdminAdmin