MAGAZİN
Giriş Tarihi : 19-06-2022 15:50

Netflix dizisi sweet tooth İzle! Dizipal sweet tooth dizisi İzle!

Netflix'in yeni dizisi Sweet Tooth huysuz koruyucusuyla birlikte yeni bir başlangıç arayışına çıkan yarı insan, yarı geyik bir çocuğun kıyamet sonrası dünyadaki maceralarını aktarıyor. Jeff Lemire'ın 2009'da yayımlanan aynı adlı çizgi romanından uyarlanan, merakla beklenen bu dizinin arkasındaki yaratıcı ekip, bu eşsiz evrenin görünümünü ve atmosferini tam olarak yansıtmak için büyük çaba gösterdi. Sweet Tooth artık tüm dünyada yayınlandığına göre, türünün tek örneği olan bu dizinin yapımı hakkında kamera arkasından 16 bilgi paylaşmak istedik.

Netflix dizisi sweet tooth İzle! Dizipal sweet tooth dizisi İzle!


 

Evli çift Susan ve Robert Downey Jr., Sweet Tooth'un baş yapımcılığını üstlendi. Oscar ödüllü aktör film hakkında şunları söylüyor: "Çizgi romandaki öykü anlatımı hem kapsamlı hem de duygusal bakımdan oldukça derin. Karakterler ise son derece ilginç. Dizinin ebeveynler ve çocuklar için birlikte izleyebilecekleri müthiş bir deneyim olmasını istedik." 

Christian Convery, Gus rolüne hazırlanmak için parkurda antrenman yapmaya başlamış. İki yıldan uzun süredir devam ettiği bu egzersizlerini ise hâlâ severek yapıyor.

Sweet Tooth dünyasını gerçekçi bir şekilde oluşturmak için yaratıcı ekip, iklim değişikliği konusunda uzman danışmanlarla çalışmış.

Jim Henson'dan ilham alan yaratıcı ekip, melezleri canlandıran kuklalar dâhil dizideki her unsurun olabildiğince hareketli olmasını ve el yapımı görünmesini sağlamak istemiş. 1. bölümdeki tüm melez bebekler, kuklalar tarafından canlandırılmış.

Küçük oyuncuları melez bebeklere dönüştürmek için saç ve makyaj tasarımcısı Stefan Knight ve ekibi, her bir hayvanı tanımlayan kilit önemdeki fiziksel unsurlara odaklanan son derece küçük ve hassas protezler geliştirmiş.

Gerçek bir animotronik kukla olan Bobby karakterinin çok sayıda kuklacı tarafından bir kemer sistemi aracılığıyla büyük bir özenle yönetilmesi gerekmiş.

Gus'ın hareketli geyik kulakları, bir el kumandası aracılığıyla kuklacı Grant Lehmann tarafından kontrol edilmiş.

Convery ve Lehmann kulak hareketinin mükemmel bir zamanlamaya sahip olması için birlikte prova yapmış. Kulakları, Convery'nin yüz mimikleriyle eş zamanlı olarak hareket ettirmesi gereken Lehmann'ın 300 milisaniyelik gecikme nedeniyle monitörlere bakarak çalışması mümkün olmamış. Bunun üzerine kuklacı, kulakların zamanında hareket etmesini sağlamak için Convery'yi çekimler sırasında fiziksel olarak takip etmiş.

Gus'ın işitme duyusu o kadar hassas ki dikkatli izlerseniz kulaklarının gözlerinden bile önce tepki verdiğini görebilirsiniz.

Görüntü yönetmeni Dave Garbett ve yönetmen Jim Mickle, Steven Spielberg filmleri E.T. ve Jurassic Park'tan etkilenmiş.

6. bölümdeki tren sahnesi, Indiana Jones: Son Macera'nın açılışındaki ünlü tren sahnesine yapılan bir saygı duruşu niteliğinde. 

Essex County Hayvanat Bahçesi ise Jeff Lemire'ın Essex County adlı çizgi romanına gönderme yapıyor.

Gus'ın kırmızı ekose gömleği, karakterin çizgi romandaki kendine özgü tarzını yansıtıyor. Kostüm tasarımcısı Amanda Neale, doğru desen ile renk skalasına sahip gömleği bulmak için 7 hafta boyunca dünyanın her köşesini aramış.

Amanda Neale, son görünüme karar vermeden önce General Abbot'ın kostümü için 46 konsept tasarlamış. 

Hayvan Ordusu'nun genel merkezindeki sahneler, Yeni Zelanda'daki Rainbow's End adlı gerçek bir eğlence parkında çekilmiş.

Doğanın ve distopik bir geleceğin koyu yeşil ile kahverengi tonlarını dengelemek üzere dizideki kostümlere ve yapım tasarımına turuncu renkler işlenmiş. Turuncunun sağladığı bu iyimserliğin, umudu sembolize etmesi hedeflenmiş.

"Sweet Tooth"tan Sizi Şaşırtacak 16 Bilgi

AdminAdmin