RİZE
Giriş Tarihi : 02-05-2021 00:35   Güncelleme : 02-05-2021 00:35

Müdahale emrini Hayati Yazıcı vermiş vatandaşla dalga geçmiştir

Rize'nin İkizdere İlçesi İskencedere vadisinde yapılmak istenen taş ocağına yöre halkının tepkisi sürüyor.

Müdahale emrini Hayati Yazıcı vermiş vatandaşla dalga geçmiştir

 

Rize'nin İkizdere İlçesi İskencedere vadisinde yapılmak istenen taş ocağı direnişinin 10'uncu gününde yine gözaltılar vardı. Bu sabah İskencedere vadisinde yöre halkının vadisine sahip çıkmak istemesi yine jandarma engeline takıldı. 

Jandarma ve vatandaş arasında çıkan tartışmada 4 kişi gözaltına alındı.


 
Edinilen bilgiye göre göz altına alınan 4 kişiden 3'ünün kadın olduğu ve çıkan arbede de hastanelik olduğu yönünde. Cumhuriyet Halk Partisi Rize İl Başkanı Saltuk Deniz direnişin 10'uncu gününde de yöre halkına destek için vadide nöbetteydi. Deniz sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak bu sabah vatandaşa yapılan müdahalenin ardından 3 kadının hastanelik olmasının ve iş makinelerinin yeniden çalışmasının sorumlusunun Akp'li eski bakan Hayati yazıcının olduğunu söyledi.


 
Başkan Deniz paylaşımında "İkizdere'de bugün yapılan müdahalenin ardından 3 kadının hastanelik olmasının ve iş makinelerinin yeniden çalışmasının asıl sorumlusu AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı'dır. Müdahale emrini o vermiştir. Güya köylülerle konuşmaya giden Yazıcı vatandaşlarla dalga geçmiştir. İkizdere'de orantısız güç kullanılmaya devam etmektedir. Suyuna, ormanına ve vatanına sahip çıkan İkizdere köylülerine TAM KAPANMA işlemi yapılırken Ormanı katleden Cengiz inşaata TAM AÇILMA işlemi yapılmaktadır. Devletin işi adil olmaktır. Madem TAM KAPANMA VAR O ZAMAN CENGİZ İNŞAATA DA TAM KAPANMA OLMALIDIR.  İkizdere 'de Eskence Deresi Vadisindeki çalışmalar durdurulmalıdır." ifadelerini kullandı.