SPOR
Giriş Tarihi : 19-04-2021 15:38   Güncelleme : 19-04-2021 15:38

Milli masa tenisçiler olimpiyat yolunda son dönemeçte

Antalya'da kamp yapan A Milli Masa Tenisi takımındaki 4 sporcu, 21-25 Nisan'da Portekiz'de gerçekleştirilecek Avrupa Olimpiyat Elemeleri'ne odaklandı.

Milli masa tenisçiler olimpiyat yolunda son dönemeçte

 

 

Ay-yıldızlı masa tenisçiler Talha Yiğenler, İbrahim Gündüz, Sibel Altınkaya ve Özge Yılmaz, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle 23 Temmuz-8 Ağustos 2021'e ertelenen 2020 Tokyo Olimpiyatları öncesi Avrupa elemelerinde kota mücadelesi verecek.

Bu 4 sporcunun da aralarında bulunduğu 10 milli masa tenisçi, Antalya kampında antrenörleri Vedat Erim ve Halil Adak yönetiminde güç depoladı. Milli sporcular, Antalya Spor Salonu'nda yoğun antrenmanlar gerçekleştirdi.

"Bizim için çok önemli"

A Milli Erkek Masa Tenisi Takımı Antrenörü Vedat Erim, AA muhabirine, Antalya kampının çok verimli geçtiğini söyledi.

Guimaraes kentinde 4 Türk sporcunun Avrupa olimpiyat elemeleri sınavına çıkacak olmasının heyecanını yaşadıklarını belirten Erim, şöyle konuştu:

"Avrupa'da olimpiyat kotası için 41 erkek, 39 kadının mücadele edeceği bir organizasyona katılacağız. Bu, bizim çok önemli virajlarımızdan bir yenisi. Avrupa ülkelerinden 41 erkek ve 39 kadın sporcu, çok sınırlı sayıda kalan olimpiyat kotası hakkını elde etmeye çalışacak. Bizim sporcularımız da bunlardan 4'ü. O yüzden bizim için ciddi anlamda zorlu bir viraj. İnşallah ülkemizi en iyi şekilde temsil eder, kota olarak da hakkımızı alırız."

Erim, yaklaşık 3,5 yıldır olimpiyat hedefiyle ciddi hazırlık süreci yaşadıklarını dile getirdi.