RİZE
Giriş Tarihi : 05-04-2021 18:02   Güncelleme : 05-04-2021 18:02

Millet iradesini yok sayan her türlü oluşumu ve bildiriyi şiddetle kınıyoruz

Akesder Genel Başkanı Hasan Kansızoğlu, Milletimizin iradesine Ülkemiz düşmanları tarafından organize edilip işbirlikçileri tarafından icra edilen darbeler on yıllardır Ülkemizin gelişimine engel olmuş, demokrasimize ağır yaralar açmış ve bedeli aziz milletimiz tarafından ödendiğini söyledi

Millet iradesini yok sayan her türlü oluşumu ve bildiriyi şiddetle kınıyoruz

 

AKES-DER Genel Başkanı Kansızoğlu, “Son örneğini 15 Temmuz’da gördüğümüz darbe girişimi milletimizin ve ülkesini seven güvenlik güçlerimizin tek yürek olmasıyla şükürler olsun bertaraf edilmiş, içerdeki ve dışardaki ülkemiz düşmanlarına gereken ders milletçe verilmiş ve verilmeye devam edecektir. Özellikle son yıllardaki sokak olaylarının askeri ve ekonomik darbe girişimlerinin nedenlerinin başında Türkiye’nin dünyada her zamankinden çok daha fazla söz sahibi olmasının, savunma sanayii başta olmak üzere her alanda gelişim göstermesinin ülke menfaatleri noktasında uluslararası hiçbir tehdide boyun eğilmemelidir. Talimat alan ülke konumundan çıkmasının her masada bulunan hatta masayı kuran güç haline gelmesinin maşa olarak kullanan terör örgütlerinin bir bir yok edilmesinin en önde gelen faktörler olduğunun bilincindeyiz.

Başkan Kansızoğlu, “Yine zamanlaması itibariyle belirli mihraklar tarafından sistematik bir şekilde organize edildiği aşikâr olan emekli 104 amiralin kamuoyu bildirisindeki darbe tehditleri tam bir hadsizliktir. Devletimizin imkânlarından faydalanıp bizatihi milletimizin ödediği vergilerden maaşlarını alıp nankörlük eden, ihanet çukurunda yaşayan darbe heveslileri şunu çok iyi bilsinler ki bu hevesleri kursaklarında kalacaktır. Milletimizin emrinde ve hizmetinde olmayı en yüksek rütbe en büyük şeref ve şan kabul eden sivil toplum kuruluşları olarak, dün olduğu gibi bugün de millet iradesinin tecellisi olarak seçimle göreve gelmiş olan, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere tüm yöneticilerimizin yanındayız ve destekçisiyiz. Millet iradesini yok sayan her türlü oluşumu ve bildiriyi şiddetle kınıyoruz” dedi.