GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-07-2021 08:56   Güncelleme : 21-07-2021 08:56

Meteoroloji saat vererek uyardı! Kuvvetli sağanak yağışlar geliyor

Meteoroloji'den yapılan son dakika paylaşımında Marmara ve Karadeniz Bölgeleri için kuvvetli yağışlar beklendiği belirtilerek yetkililer ve vatandaşlar uyarıldı. Bu gün öğleden sonra başlaması beklenen yağışların günlerce sürmesi bekleniyor.

Meteoroloji saat vererek uyardı! Kuvvetli sağanak yağışlar geliyor

 

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'da öğleden sonra başlayacak olan yağışlar akşam üzeri Batı Karadeniz'i etkisi altına alarak Doğu Karadeniz kıyılarına doğru ilerleyecek. Yağışlar ayrıca Çanakkale'nin iç kesimleri ile Tekirdağ çevresinde de etkili olacak. Özellikle Balıkesir, Artvin ve Ardahan çevrelerinin yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor.

5.jpg

HAVA SICAKLIKLARINDA ÖNEMLİ BİR DEĞİŞİKLİK OLMAYACAK

Hava sıcaklığının iç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.


KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların öğle saatlerinden sonra Sakarya ve Düzce'nin iç kesimlerinde, gece saatlerinde Giresun'un doğusu, Trabzon'un doğu ve batısı, Rize ile Artvin kıyılarında yer yer kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunmalıdır.

İL İL HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN

DOĞU ANADOLU KAVRULACAK

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, hava bölge genelinde parçalı ve az bulutlu olacak.

Sıcaklığın mevsim normallerinin 2 ila 4 derece üzerinde seyretmesi beklenen bölgede, rüzgar güneyden hafif, zaman zaman orta kuvvette esecek.


Gün içinde en yüksek sıcaklığın Tunceli'de 42, Erzincan'da 41, Iğdır'da 38, Ağrı'da 36, Kars ile Erzurum'da 35 ve Ardahan'da 32 derece olması ön görülüyor.

MGM'NİN 5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA DURUMU TAHMİNLERİ

hava-durumu1.jpghava-durumu2.jpghava-durumu3.jpghava-durumu4.jpghava-durumu5.jpg

İLLERE GÖRE HAVA DURUMU

İSTANBUL °C, 31°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANKARA °C, 36°C

Parçalı az bulutlu

İZMİR °C, 35°C

Az bulutlu ve açık

ANTALYA °C, 33°C

Az bulutlu ve açık

ZONGULDAK °C, 29°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı


TRABZON °C, 30°C

Parçalı çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinde batı ve doğu kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ERZURUM °C, 35°C

Parçalı ve az bulutlu

DİYARBAKIR °C, 41°C

Az bulutlu ve açık