RİZE
Giriş Tarihi : 15-05-2022 10:45

Kültürümüz Yerel Mimariyle Buluştu

AKES-DER Genel Başkanı Hasan Kansızoğlu Rize-Artvin Havalimanı Açılışı ve Açıklanan Çay Fiyatlarıyla İlgili Açıklamalarda Bulundu. Kansızoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

Kültürümüz Yerel Mimariyle Buluştu

 

 

Deniz dolgusuyla inşa edilen dünyanın 5. Türkiye’nin 2. Havalimanı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıldı. Kültürümüzün yerel mimarisiyle inşa edilen havalimanı turizm, istihdam ve ulaşım kolaylığı açısından Rize’mize büyük değer katmıştır. Rize’mize kazandırdığı bu değer için Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunarım.

Dün açılışta verdiği iki çay fabrikası müjdesi de biz çay üreticilerini memnun etti. Günde 100’er ton alım kapasiteli İkizdere ve Çamlıhemşin çay fabrikaları bölge halkının büyük oranda ihtiyacını karşılayacaktır.

Açılışta yaş çay alım fiyatlarını da açıkladı. Sayın Cumhurbaşkanımız açıklanan fiyata göre 1 kg yaş çay alım fiyatı desteklemeyle birlikte 7 TL oldu. Çay alım fiyatının tüm çay üreticilerine hayırlı olmasını diliyorum. Açıkladığı bu fiyat için Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum.” Diye konuşan Kansızoğlu ayrıca unutulmaması gereken bir noktayı da tekrar hatırlattı.

“Geçmiş yıllarda özel sektör çay fabrikalarının, devletin uyguladığı kontenjan ve kota uygulamasını fırsata çevirerek yaptığı yarı fiyatına yaş çay alımıyla ilgili olarak gerekli çalışmaların yapılmasını ve emek veren üreticilerin hakkının yenmemesi gerektiğini söyledi.”

AdminAdmin