RİZE
Giriş Tarihi : 15-02-2021 10:35   Güncelleme : 15-02-2021 10:35

Köseoğlu’ndan Şehitler İçin Baş sağlığı mesajı

Türk Eğitim-Sen Rize Şube Başkanı Murat KÖSEOĞLU, yazılı bir açıklama yaparak dün Gara bölgesinden 13 şehidin gelmesinden sonra yazılı bir açıklama yaptı

Köseoğlu’ndan Şehitler İçin Baş sağlığı mesajı

 

 

Türk Eğitim-Sen Rize Şube Başkanı Murat KÖSEOĞLU açıklamasında, “Başımız sağ olsun. Bölücü terör çetesi bugün 13 canımızı daha kalleşçe katletti. Kahraman Mehmetçiğimizin pençesini ensesinde hisseden katiller, 4-6 yıldır esir tuttukları insanlarımızı sağ teslim etmemek için ellerini arkadan bağlayarak infaz ettiler. Cennet mekân yiğitlerimizin ruhları şad olsun. Haberin duyulmasıyla birlikte her zaman olduğu gibi hainler ve işbirlikçiler yine hızlı bir şekilde dezenformasyona başladılar” dedi.

Türk Eğitim-Sen Rize Şube Başkanı Murat KÖSEOĞLU açıklamasında, “Bir grup (şehitlerimiz üzerinden) TSK’yı itibarsızlaştırmak amacıyla Gara operasyonunun başarısızlığı iddiasıyla gerçek dışı haberlerle vatandaşımızın algısını bozmaya gayret etmektedir. Bir kısmı da güya siyasi iktidarın yıllardır sergilediği beceriksizliklere vurgu yapıyor görüntüsüyle, terör karşısında bugün ortaya konulan güçlü ve ortak iradeyi sabote etmeye çalışmaktadır. Yıllardır terörle mücadelede zafiyet gösteren, terör unsurlarına müsamaha ile yaklaşmış olan, ucuz politik çıkarları için konjonktürel pozisyon alan herkesin sabıkasında şehitlerimizin vebali vardır. Tüm gafil ve hainler Allah indinde de ve inşallah hukuk nezdinde de hesabını verecekler. Rabbimin o günleri bize göstermesi için yürekten dua ediyorum. Ancak, gün, terörle mücadelede devletimizin arkasında saf tutma günüdür.  Her birimizin malumudur ki, son yıllar, terörle mücadelede “gerekenin” fedakarlıkla sergilendiği bir süreçtir. Kahraman güvenlik güçlerimiz, son 4,5 yılda yurt içinde ve sınır ötesinde 15 binden fazla hainin kellesini aldı. Tabii ki, yeri ve zamanı geldiğinde eksikleri konuşacağız, hataları dile getireceğiz, gafillerden ve ihanetin değirmenine su taşıyanlardan hesap soracağız. Ancak şu zaman, devletimizin bekası için tarihi ve başarılı bir mücadele sergileyen askerimizin/polisimizin motivasyonuna omuz verme zamanıdır” dedi.

Köseoğlu, “Şu çok açık görünüyor ki, milli ve iyi niyetli kaygılarımızla dile getireceğimiz hususları, işbirlikçiler ve ihanet unsurları, örtülü ve açık emellerine meze yapmak için fırsat kollamaktadırlar. İnanıyorum ki, milletimizin ortak şuuru buna müsaade etmeyecektir. Türkiye sevdalıları, her zaman sadece doğru söylemeleriyle/yapmalarıyla değil, doğruyu doğru zamanda söylemeleriyle/yapmalarıyla malumdur. Rabbim bu ülkeye yokluğunuzu göstermesin. Tekraren şehitlerimizin ailelerine ve milletimize başsağlığı niyaz ediyorum” dedi.