RİZE
Giriş Tarihi : 28-04-2021 00:01   Güncelleme : 28-04-2021 00:01

Koltuğa Boşuna İşgal Etme İstifa E

Riport yönetim kurulu başkanı ve müteşebbis iş insan Asım Çillioğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Rize Ticaret Odası Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu’nu istifaya davet etti.

Koltuğa Boşuna İşgal Etme İstifa E


Geçtiğimiz Rize Ticaret Odası seçimlerinden başkan adayı olan ve yeniden yapılacak seçimlerde adaylığını açıklayan Çillioğlu yeni seçime 9 aydan daha az bir süre kaldığını ifade ederek Rize Ticaret Odası Başkanını istifaya davet etti.

Çillioğlu yaptığı paylaşımda:

SOSYAL MEDYA VE ZOOM PROGRAMLARI İLE YÖNETİLİYOR

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin iki ayda bir yaptığı anketin saklı olduğunu ifade eden Çillioğlu “Kimseyi etiketlemeden bir Twit atmak istedim. Bu ülkede anladığım! Ülke sosyal medya ve zoom proğramları ile yönetiliyor. TOBB iki ayda bir arayıp hep aynı sorularla anket yapıyor, sonuçları saklı! Ülkeyi yöneten STK başkanları dahil hepsinin işleri tıkır, sokakta olan....” dedi.

“Esnaf, tüccar, küçük sanayici ile rant geliri olmayan emeği ile çalışanın durumu ortada. Oda yönetimleri meclisleri dahil; yüz yüze toplantılardan bir şey elde edemez iken ekran görüntüleri ile üyelerinden kafa bulmaya devam ediyorlar. Nisan ayında kirasını, stopaj, sgk…


 
Personel maaşı, sabit işletme giderleri, banka taksitleri, vergileri ödeyenlerin tam kapanma sonu ne olacaklarını bilen varsa el kaldırsın. Günümüze kadar ortaya konan palyatif tedbirler ile bu işler gitmeyecek. STK yönetimleri size sesleniyorum odalarınızı kapatın o makamları Artık terk edin! Sen yanmazsan, ben yanmazsam kim yanacak! Bu attığım twit için biliyorumki yüzlerce kişi okuyor ama hepsi korkuyor, ben beğenirsem ne olur diye. Korkma arkadaşım korkma korkunun ecele faydası yok. Herkes Odasından hesap sorsun! yeni seçime 9 ay bile kalmadı basın istifayı; verin yönetimi, bakın ülke basıl çözüm bulacak. Bu söylemim okadarda iddialı değil; sadece 9 aylık statünüzden vaz geçin. Bu halka bu kadar engel olmanız hepimize gına getirdi”