SİYASET
Giriş Tarihi : 11-06-2021 22:03   Güncelleme : 11-06-2021 22:03

Karamollaoğlu'ndan Geçim İttifakı açıklamasına polis engeline tepki

Saadet Partisi Ankara İl Başkanlığı'nın Kızılay Meydanı’ndaki Geçim İttifakı açıklamasının polis engeliyle yaptırılmamasına Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu sert tepki gösterdi.

Karamollaoğlu'ndan Geçim İttifakı açıklamasına polis engeline tepki


 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Ankara İl Başkanlığı tarafından Kızılay Meydanı’nda yapmak istediği basın açıklamasının polis tarafından engellenmesine tepki gösterdi.

Saadet Partisi Ankara İl Başkanlığı, Geçim İttifakı kapsamında Kızılay Meydanı’nda “Tenceremde dert değil, aş pişsin” başlığıyla basın açıklaması yapmak istedi ancak polis ekipleri tarafından açıklama yapılmasına izin verilmedi. Partileriler duruma tepki göstererek “Saadet gelecek zulüm bitecek.” diye slogan attı.

Basın açıklaması daha sonra il başkanlığı binasına gerçekleştirildi.

Saadet Partisi'nin 'Geçim İttifakı' basın açıklamasına polis engeli

SİYASİ PARTİLERİN DEĞİL SUÇ ÖRGÜTLERİNİN ÜZERİNE GİDİN
Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, polis engeliyle basın açıklamasının engellemesine tepki göstererek, “Ankara polisinin bu tavrı hukuk devleti ve demokratik teamüller açısından kabul edilemez. Bu tavrı şiddetle kınıyoruz. İktidar, demokrasinin vazgeçilmez unsuru olan siyasal partilerin değil, organize suç örgütlerinin ve ona bulaşanların üzerine gitmelidir.” dedi.

Saadet Partisi tarafından paylaşılan Temel Karamollaoğlu imzalı açıklamada, “Saadet Partisi olarak bugün 81 ilde gerçekleştirdiğimiz ‘Geçim İttifakı’ temalı basın açıklamamız anlaşılamayan bir şekilde Ankara’da polis müdahalesiyle engellenmeye çalışılmıştır. Ankara polisinin bu tavrı hukuk devleti ve demokratik teamüller açısından kabul edilemez. Bu tavrı şiddetle kınıyoruz. Biliyoruz ki bu müdahalenin sorumlusu siyasi iktidardır. İktidar, demokrasinin vazgeçilmez unsuru olan siyasal partilerin değil, organize suç örgütlerinin ve ona bulaşanların üzerine gitmelidir.  Saadet Partisi insanımızın geçim derdini görmezden gelen iktidara rağmen, her platform ve fırsatta milletimizin kaynamayan tenceresini kararlılıkla gündeme getirmeye devam edecektir.” ifadelerine yer verildi.


 
İNSANIMIZ KAYNAMAYAN TENCERESİNİ 81 İLDE MEYDANLARA GETİRDİ
Öte yandan, Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, sosyal medya platformu Twitter hesabından, "Görmeseniz de göstermek istemeseniz de #DertTencerede! İnsanımızın geçim derdini görmezden gelmekle kalmayıp duyurulmasını da engellemeye çalışıyorlar! Ankara'daki basın açıklamamızı engellemeye çalışsanız da insanımız kaynamayan tenceresini bugün 81 ilimizde meydanlara getirdi." ifadelerini paylaştı.