SİYASET
Giriş Tarihi : 18-04-2021 01:19   Güncelleme : 18-04-2021 01:19

Karamollaoğlu'ndan Gazze saldırısına tepki: Hükümet neyi bekliyor?

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, işgalci İsrail'in Gazze'ye yönelik hava saldırısı sonrası AK Parti hükümetinin sessizliğine tepki gösterdi.

Karamollaoğlu'ndan Gazze saldırısına tepki: Hükümet neyi bekliyor?


 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, işgalci İsrail'in Filistin halkına yönelik baskı ve saldırına ilişkin, "Her zaman olduğu gibi, Ramazan ayı başlar başlamaz alçakça saldırılar düzenleyen İsrail’e karşı hâlâ hükümetten bir tepki gelmemiş olması da son derece üzüntü vericidir." dedi. 

HÜKÜMET TEPKİ GÖSTERMEK İÇİN NEYİ BEKLİYOR?
Karamollaoğlu, sosyal medya platformu Twitter'dan şunları kaydetti:

"İşgalci İsrail, her Ramazan olduğu gibi yine Gazze’ye insanlık dışı saldırılarda bulunmaktadır. Tüm insanlık, özellikle de Müslüman ülkeler, Filistin konusunda tarih ve vicdan önünde uzunca bir süredir büyük bir sınavdan geçmekte ve ne yazık ki sınıfta kalmaktadır. Her zaman olduğu gibi, Ramazan ayı başlar başlamaz alçakça saldırılar düzenleyen İsrail’e karşı hâlâ hükümetten bir tepki gelmemiş olması da son derece üzüntü vericidir. Ne bekleniyor? Tepki göstermek, meseleyi gündeme almak için Gazze’de büyük can kayıpları olması mı gerekiyor?"