RİZE
Giriş Tarihi : 21-11-2020 14:50   Güncelleme : 21-11-2020 14:50

Kar yağışı yüksek kesimlerde etkili oluyor

Rize'nin yüksek kesimlerinde soğuk hava ve kar yağışının etkisini artırmasının ardından, kar kalınlığı Rize-Erzurum karayolundaki 2 bin 640 rakımlı Ovit Dağı mevkisinde 20, turizm merkezi Ayder Yaylası'nda ise 10 santimetreye ulaştı.

Kar yağışı yüksek kesimlerde etkili oluyor

 

Rize'nin yüksek kesimlerinde soğuk hava ve kar yağışının etkisini artırmasının ardından, kar kalınlığı Rize-Erzurum karayolundaki 2 bin 640 rakımlı Ovit Dağı mevkisinde 20, turizm merkezi Ayder Yaylası'nda ise 10 santimetreye ulaştı. Yüksek kesimlerinde iki gündür aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle Ovit'te kar kalınlığı 20 santimetreyi buldu. Karayolları ekipleri, Ovit Dağında bunun otellerdeki tatilciler ve bölgedeki yaylacıların mahsur kalmaması için yolu araç trafiğine açık tutmaya çalışıyor. Yetkililer sabah saatlerinden itibaren yol açma çalışmasının başladığını, gelecek haftadan itibaren tünel bölgesinden sonra yol açma çalışması yürütülmeyeceğini kaydetti.

Çamlıhemşin ilçesine bağlı Ayder Yaylası'nda da kar kalınlığı 10 santimetreye ulaşırken yüksek yaylalarda kar kalınlığı 30 santimin üzerine çıktı. Kar yağışının ardından çam ormanları sis buutu ile birlikte ayrı bir güzelliğe büründü.