ADANA
Giriş Tarihi : 09-01-2021 11:49   Güncelleme : 09-01-2021 11:49

Kafasından tutmak istedim ancak yuvarlanıp gitti

Konya'da Mustafa Sömek'i başını ve cinsel organı keserek öldüren Mücahit Minaz'ın ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılanmasına başlandı. 5 yıl önce şizofren tanısı konulan Minaz mahkemede, "Ben zarar vermedim. Onu yerde yatarken gördüm. Kafasından tutmak istedim. Ancak kafasının kopuk olduğunu gördüm. Kafası yuvarlanıp gitti" dedi.

Kafasından tutmak istedim ancak yuvarlanıp gitti

Tutuklu Mücahit Minaz'ın 'Tasarlayarak canavarca hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle Seydişehir Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına başlandı. SEGBİS ile duruşmaya katılan Minaz, savunmasında kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmedi

."KAFASINI TUTMAK İSTEDİM, KOPUK OLDUĞUNU GÖRDÜM"

Cinayeti kendisinin işlemediğini, Mustafa Sömek'i tanımadığını ve aralarında bir şey geçmediğini öne süren Minaz, olayın meydana geldiği okulun arka tarafında tuvalet ihtiyacını giderip sokağa geldikten sonra Mustafa Sömek'i yerde yatarken bulduğunu söyledi. Minaz, "Ben ölen kişiye bir zarar vermedim. Onu yerde yatarken gördüm. Yardım etmek için yanına gittim. Kafasından tutmak istedim. Ancak kafasının kopuk olduğunu gördüm. Yüzüstü yatıyordu. Çevirmek isterken kanı gördüm. Kafası yuvarlanıp gitti. Onu öyle görünce şok geçirdim. Ondan sonra taksiyi aradım ve taksiyle eve gittim" dedi.Vahşi cinayetin sanığından tüyler ürperten sözler: Kafasından tutmak istedim ancak yuvarlanıp gitti

5 YIL ÖNCE ŞİZOFRENİ TANISI KONMUŞ

Kendisine 2016 yılında şizofren tanısı konduğunu, tedavi gördüğünü ve yüzde 60 oranında raporu bulunduğunu belirten Minaz, olay günü ruh halinin de gayet iyi olduğunu söyledi.

"O ZAMAN DA ŞOK ALTINDAYDIM, ŞU ANDA ŞOK ALTINDAYIM"

Mahkeme başkanının güvenlik kamerası görüntülerine yansıyan olay anına ait görüntüleri sorması üzerine Minaz, daha önce verdiği ifadeleri kabul etmediğini belirterek, "Öyle bir şey olduğunu hatırlamıyorum. Ölen kişiyi daha önce hiç görmedim. Ben Bozkır'a dayımın yanına gitmiştim. Şok altındaydım. Daha önceki ifadelerimi kabul etmiyorum. Ne söylediğimi bilmiyorum. Şu anda da şok altındayım. Adana'ya sevk edildim. Tedavi gördüm. İlaç kullanıyorum" dedi.Mahkeme heyeti, tutukluk halinin devamına karar verdiği Minaz'ın akıl sağlığının yerinde olup olmadığının belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu'na sevk edilmesine karar verip, duruşmayı erteledi.