FUTBOL
Giriş Tarihi : 12-02-2021 11:59   Güncelleme : 12-02-2021 13:10

İstanbul'dan Gelen Nihat Erence Karadeniz Gazetesi'ne Cezayı Yedirdi

Geçmiş köşe yazılarından İstanbul takımlarına sempatisi net şekilde belli olan Karadeniz Spor Müdürü Nihat Erence'nin son hamlesi bardağı taşırdı.

İstanbul'dan Gelen Nihat Erence Karadeniz Gazetesi'ne Cezayı Yedirdi

Yaklaşık 2 yıl önce İstanbul'dan gelerek Trabzon'un köklü gazetelerinden Karadeniz'e Spor Müdürü olarak atanan Nihat Erence, gazetenin tirajını yerle bir etti.

Özellikle muhabirlerini topun önüne atan yayın anlayışıyla arka planda Trabzonspor'a büyük zarar verecek haberlere yer veren Karadeniz Gazetesi'nin Spor Müdürü Nihat Erence'nin Bakasetas'ın basın toplantısında hayata sokmaya çalıştığı çirkin hareket, sert tepkiyle karşılandı.

Bakasetas, Karadeniz Spor Müdürü Nihat Erence'nin arka planda çevirmeye çalıştığı oyunları verdiği planla bozdu.

Bakasetas'ın verdiği cevap sonrasında planları suya düşen Nihat Erence'ye Trabzonsporlu taraftarlar sert tepki göstererek, geldiği gibi İstanbul'a geri dönmesi için kampanya başlattı.

GEÇMİŞ YAZILARINDA GERÇEK ORTAYA ÇIKIYOR

Yaklaşık 2 yıldır Karadeniz Gazetesi'nde Spor Müdürü olarak görev yapan Nihat Erence'nin daha önceki yıllarda yazdığı yazılarda İstanbul takımlarına duyduğu yakınlık net şekilde görülmekte.

İlk bakışta göze çarpan köşe yazısı,"Fener, Caner'le Sow yaptı" olarak görülüyor. Karadeniz Gazetesi'nde göreve başlamadan önce yazdığı yazılar ile İstanbul ekiplerine yakınlığı net şekilde görülen Nihat Erence'nin, Trabzon'a geldikten sonra gazetede çalışan çok sayıda Trabzonlu gazeteci ile de ters düşmüştü. Trabzon'un gerçeklerinden uzak olan Nihat Erence, son hamlesiyle baltayı adeta taşa vurdu.

Trabzonspor’a ve Trabzon yerel medyasına büyük zarar veren Karadeniz Gazetesi Spor Müdürü Nihat Erence’nin Bakasetas'ın toplantısında büyük provokasyon girişimi sonrasında, Trabzonspor Kulübü de radikal karar aldı. Karadeniz Gazetesi’nin Trabzonspor Kulübü’nün akreditasyon alanlarına girişi engellendi.