EKONOMİ
Giriş Tarihi : 29-04-2021 21:22   Güncelleme : 29-04-2021 21:22

'İşsizlik fonumuza göz diktiler 128 milyar doları sattılar'

Gelecek Partisi sözcüsü Serkan Özcan ise "İşsizlik fonumuza göz diktiler 128 milyar doları sattılar" dedi.

'İşsizlik fonumuza göz diktiler 128 milyar doları sattılar'

 

Muhalefet  Merkez Bankası’nın 128 milyar dolar rezervinin peşini bırakmıyor. Tartışmalarla ilgili açıklamada bulunan Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, "Rezerv yerinde duruyor, internet sayfasına girmeniz yeterli. Merkez Bankası dünyanın en şeffaf bankalarından biridir” iddiasında bulundu. 

Gelecek Partisi sözcüsü Serkan Özcan ise "İşsizlik fonumuza göz diktiler 128 milyar doları sattılar" dedi.

Gelecek Partisi sözcüsü Serkan Özcan, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Özcan, Erdoğan'ın yeni tip koronavirüs ( Covid-19) vaka artışları nedeniyle tam kapanmaya geçildiğini duyururken herhangi bir yardım paketi açıklamamasına dikkat çekti.  Özcan, ''İşsizlik fonumuza göz diktiler 128 milyar doları sattılar'' dedi.

"128 milyarın sorumlusu kim?” sorusunun cevabının hala ortaya çıkmadığını hatırlatan Özcan şöyle dedi: 
"İktidar bu meşru sorunun cevabı olan ateş topunu, oradan oraya savurmakla meşgul. Merkez Bankası Hazine’ye, Hazine Merkez Bankası’na, oradan da Kamu Bankalarına herkes bir sonrakine topu atıyor.
Rezervin doğru düzgün kelime anlamını bilmeyenlerden, dolar ile TL’yi birbirine karıştıranlara,
İktisadi varlık ve yükümlülük nedir bilmeyenlerden, Merkez Bankası’nın hangi işi yaptığına dair en ufak bir fikri olmayanlara, Herkes konuştu…Her türlü liyakatsizlik sergilendi…
Ellerinde ne kadar sözcü varsa, trol varsa 128 Milyar doları ya da Berat Albayrak’ı savunmak için gövdelerini siper ettiler…Yalnız bu geçmişteki tartışmalara benzemiyor beyler…Öyle laf kalabalığıyla, demagojiyle, laf ebeliğiyle halledilecek bir mesele değil… En son Merkez Bankası Başkanını konuşturdular. Beyefendi, İHA’lardan, SİHA’lardan ve askeri operasyonlardan bahsetti… Böylece iki haftadır devam eden liyakatsizlik ve cehalet yarışına yeni bir düzey getirdi…Bakın açık seçik söyleyelim.
Bugün Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın başında bankanın bilançosunu okuyamayacak bir isim oturmaktadır. Bir Merkez Bankası Başkanı gibi değil, adeta bir Bayburt milletvekili gibi konuşan bir siyasetçi oturmaktadır. Bununla kalsa iyi. Sayın Erdoğan da önce inkâr etti, sonra da her zamanki gibi dış güçlere havale etti meseleyi. Şaşırdık mı? Asla. Döviz satış işlemleri, katakulliyle MB dışına taşarsa, 
Kontrol mekanizması ortadan kalkarsa, Sorumlular da rezervler gibi buharlaşıp ortadan kayboluverir. Rezervlerin buharlaştığı yetmiyormuş gibi şimdide sorumlular buharlaştı.
Tam bir milli sorunla, ülkemizi tehdit eden bir beka sorunuyla karşı karşıyayız. 2017 protokolü yeni bir protokol müydü? Arka kapıdan yaptığınız protokolü açıklayın. Çıkıp konuşmayacak mısınız Merkez Bankası başkanları? Soğan-patates dağıtarak mı üzerini kapatacaksınız çaldığınız rezervlerin? İBB'nin 142 noktaya halk büfesi ekleme talebine neden karşı çıkıyorsunuz? Yoksulun yanında yoksulluğun karşısındayız sizin sloganınız değil miydi? Neden yüzde 1,1 ile dünyada en az yardımı biz aldık? Neden sözde kapanmaya şimdi gittiler? Sayın Cumhurbaşkanı'nın tam kapanmaya giderken neden herhangi bir yardım açıklaması yapmadığını sorun. Hepsinin temelinde 128 Milyar doları çarçur eden bu çarpık sistem var. Yandaşa ödeme ve hibe, koskoca şirketlerin yok olmasına da göz yumuyorlar. İşsizlik fonumuza göz diktiler 128 milyar doları sattılar. "