SİYASET
Giriş Tarihi : 14-02-2021 11:08   Güncelleme : 14-02-2021 11:08

İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın tepkisine yanıt: Beni seviyor ve takip ediyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'dan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a dikkat çeken cevap geldi.

İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın tepkisine yanıt: Beni seviyor ve takip ediyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul'da öğrencilere dağıtıan 40 bin tablet üzerinden yaptığı eleştirisi hakkında açıklamada bulundu.

Erdoğan'ın "Geçtiğimiz günlerde baktım birisi öğrenci sayısının 3.5 milyonu geçtiği koskoca İstanbul'da 40 bin tablet dağıtmakla övünüyor. Birileri de bunu şişirdikçe şişiriyor. Böyle allamak pullamak olur mu?" şeklindeki sözlerine yanıt veren İmamoğlu, "Cumhurbaşkanı takip ediyor beni. Hemşehri duygusuyla, İstanbullu olarak takip ediyor. Müteşekkirim" dedi.

Cumhurbaşkanlığı makamının her vatandaşa eşit mesafede durmak gibi bir misyonunun olduğunu hatırlatan İmamoğlu, “İyi ise, hepsini alkışlayan; kötü ise ‘Bir dakika yanlış yapıyorsunuz, eksik yapıyorsunuz’ diyebilmesi lazım. Ama bu ülkenin son psikolojisi, o anlamda hoş değil. Yani parti üzerinden bir belediyeyi alkışlamak ya da alkışlatmaya başlamak… Yani ben, beni çok sevdiğini düşünüyorum. Takip ediyor yani. Hizmetlerimi takip ediyor" diye konuştu.