RİZE
Giriş Tarihi : 10-06-2021 21:26   Güncelleme : 10-06-2021 21:26

İl Başkanı Deniz ve İlçe Başkanı Balta Pazar Yerlerini Gezdi

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz ve Beraberinde Pazar İlçe Başkanı Kazım Balta, Belediye Meclis Üyesi Hasan Telatar, İl Genel Meclis Üyesi Ömer Hocaoğlu, Kadın Kolları İlçe Başkanı Nurten Turan ile beraber Rize’nin Pazar İlçesinde Hafta günleri kurulan Çarşı pazarını gezdi. Pazarcı esnafı satış yapamamaktan, vatandaş ise artan fiyatlardan yakındı.

İl Başkanı Deniz ve İlçe Başkanı Balta Pazar Yerlerini Gezdi

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Rize İl Başkanı Saltuk Deniz gittiği her yerleşim biriminde olduğu gibi Pazar ilçesinde de vatandaşların büyük ilgisiyle karşılandı. Pazar’da ilçe pazarlarını gezen Deniz, esnaf ve vatandaşla görüştü.
İlçe pazarlarında vatandaşın fiyat artışlarından yakındığı Deniz’e pazarcı  ve iş yeri sahibi esnaflar da dert yandı. Pazarcı esnafı  meyve ve sebzeye kar payı koymadıkları halde bile satış yapamadıklarını belirtirken işyeri sahibi esnaflar ise bir yılda işlerinin yarı yarıya düştüğünü ifade ettiler. Gelirleri  ve alım güçlerini daraldığını, üniversite mezunu çocuklarının iş bulamadığı için evde oturduğunu anlatan vatandaşlar ise seçimi iple çektiklerini ifade ederek, “AKP’ye oy verdik bu hale geldik. Bunlara daha oy moy yok!” dediler. 
CHP Rize İl Bşkanı ve Pazar İlçe Başkanı Kazım Balta , Pazar Yerini Gezdiler 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Rize İl Başkanı Saltuk Deniz ve Beraberinde Pazar İlçe Başkanı Kazım Balta, Belediye Meclis Üyesi Hasan Telatar, İl Genel Meclis Üyesi Ömer Hocaoğlu, Kadın Kolları İlçe Başkanı Nurten Turan Pazar’da ilçe pazarlarında vatandaşın ve pazarcı esnafının derdini dinledi.  
Pazar ilçe pazarlarını gezen İl Başkanı Deniz’e hem pazarcı esnafı hem de alışveriş yapmak için pazara gelen vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. 
 ESNAF CAN ÇEKİŞİYOR 
Vatandaşın alım gücünün düştüğü için geçen yıllara göre satış oranlarının yarı yarıya azaldığını belirten pazarcı esnafı, “Çoğu zaman sebze ve meyveye kar payı koymadan satış yapıyoruz ama yine de ürünlerin bir kısmı elimizde kalıyor” dediler. İşyerlerinde görüştüğü esnafta  eldeki ürünü sattığı fiyatla alamadıklarını belirtiler.
ALIM GÜCÜMÜZ YARI YARIYA DÜŞTÜ 
CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz’i pazar yerinde gören vatandaşlar ise işsizlik, istikrarsızlık ve hayat pahalılığından muzdarip olduklarını belirttiler. Pazardaki ürünlerin fiyatlarının her hafta zamlandığına işaret eden vatandaşlar, “Her gün yeni zamlarla uyanıyoruz. Bir yıl içinde alım gücümüz yarı yarıya düştü. Geçen yıl 2 poşet sebze meyve aldığımız parayla bu yıl 1 poşeti bile dolduramıyoruz” dediler.