EKONOMİ
Giriş Tarihi : 12-06-2021 01:19   Güncelleme : 12-06-2021 01:19

İBB'nin sosyal kartları artık bakkallarda da geçecek

İBB'nin bazı zincir marketlerde geçen sosyal kartları artık 'Halk Bakkal' projesiyle bakkallarda da kullanılabilecek. Detayları paylaşan İBB Başkanı İmamoğlu "Halk Bakkal logosunu dükkanlarında kullanmaya hak kazanan bakkalları, göreceksiniz öncelikle tercih edecekler. Vatandaş, burada bakkalının yanında olacak" diye konuştu.

İBB'nin sosyal kartları artık bakkallarda da geçecek

 

 

Halk Bakkal projesi tanıtım toplantısı, Yenikapı Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi'nde yapıldı.

Toplantıda konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediye olarak ihtiyaç sahibi 160 bin aileye aylık toplam 30 milyon liralık sosyal kart yüklemesi yaptıklarını anlatarak, kartların Halk Bakkal uygulaması ile zincir marketlerden sonra bakkallarda da kullanılacağını söyledi.

"VATANDAŞ BAKKALIN YANINDA OLACAK"

İBB Sosyal Kart sahibi vatandaşların, istedikleri yerden alışveriş yapma hakkına sahip olduklarını belirten İmamoğlu, "Ama biz, iddialıyız. Vatandaşlarımız, projenin şartlarını yerine getirerek, Halk Bakkal logosunu dükkanlarında kullanmaya hak kazanan bakkalları, göreceksiniz öncelikle tercih edecekler.


Vatandaş, burada bakkalının yanında olacak" diye konuştu.

İmamoğlu, ayrıca Halk Bakkal logolu işletmelere tanıtım, ucuza mal temin etmesi için organizasyon desteği, dezenfeksiyon ve ilaçlama gibi hizmetleri de sağlamayı amaçladıklarını kaydetti.